1,7 mln widzów serialu „Święty” w Czwórce

Blisko 1,7 mln widzów oglądało premierę serialu „Święty”, a Czwórka w czasie jego emisji była trzecią najchętniej oglądaną stacją w Polsce. Przełożyło się to na udziały na poziomie 11,3% wśród wszystkich widzów oraz 8% grupie komercyjnej.

– Jeszcze lepszy wynik, bo aż 12,3% udziałów w rynku i pozycję wicelidera w paśmie uzyskała Czwórka w grupie 16-29. Wśród młodych widzów przed trzydziestką „Święty” wyprzedził m.in. „Hotel Paradise”. Debiut nowej produkcji z Mariuszem Węgłowskim i Michałem Milowiczem okazał się najlepszym otwarciem serialu w historii Czwórki – informuje stacja.

„Święty” to komedia obyczajowa, w której sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru, a także zwrotów akcji. Głównym bohaterem serialu jest postać z serialu „Policjantki i Policjanci” Mikołaj Białach (w tej roli Mariusz Węgłowski). Teraz jednak wielkomiejski glina, który z powodu swojej bezkompromisowej postawy odszedł ze służby, podejmuje się roli sołtysa. Białach dla mieszkańców okolicy staje się kimś na kształt niezłomnego szeryfa. Jego głównym przeciwnikiem jest wpływowy, ale także budzący ogólny postrach biznesmen, Kordas (Michał Milowicz).

Serial można oglądać na antenie Czwórki od 2 marca od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00. „Świętego” produkuje dla Czwórki ATM Grupa.