fot.: ESL / Helena Kristiansson

Turnieje Counter-Strike: Global Offensive w Polsat Games

Polsat Games powiększa portfolio rozgrywek e-sportowych. Stacja nawiązała współpracę z ESL Gaming, największym organizatorem turniejów e-sportowych na świecie. Przedmiotem umowy są wszystkie turnieje gry Counter-Strike: Global Offensive.

Pierwszym turniejem CS:GO, który pokaże Polsat Games, będzie startujący 24 lutego Intel Extreme Masters w Katowicach.

Umowa Polsat Games z ESL Gaming obejmuje transmisje turniejów z cyklu ESL Pro Tour. Startują w nich najlepsze drużyny świata, takie jak Astralis, Team Liquid, a także OG, którego barwy reprezentuje Mateusz „mantuu” Wilczewski. W Polsce najlepiej rozpoznawalną imprezą związaną z Counter-Strike: Global Offensive jest katowicki Intel Extreme Masters. Jest on rozgrywany cyklicznie od 2013 roku. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 24.02-1.03, a rywalizacja w fazie pucharowej CS:GO będzie transmitowana przez Polsat Games.

Polsat Games w 2020 roku wyemituje łącznie około 2000 godzin zmagań spod znaku Counter-Strike. Relacje poprowadzą i skomentują czołowi eksperci w Polsce. Większości transmisji towarzyszyć będzie studio komentatorskie nadawane wprost z warszawskiej siedziby Polsat Games.

– Rozszerzenie oferty Polsat Games o transmisje najważniejszych turniejów Counter-Strike: Global Offensive jest dla nas bardzo ważnym krokiem w rozwoju kanału. Rozumiemy jak ta gra jest ważna dla fanów e-sportu. Z tego powodu chcemy ją pokazywać w najlepszym wydaniu, mając jednocześnie nadzieję, że wspólnie z kibicami będziemy mogli obserwować rywalizację polskich drużyn na europejskich scenach. Przygodę z CS:GO rozpoczniemy w ważnym dla tego tytułu miejscu – w Spodku, w którym odbywają się finały cyklu Intel Extreme Masters, śledzonego rokrocznie przez miliony fanów na całym świecie – mówi Ewa Czekała, szef programowy Polsat Games.

Piątkowe, a także sobotnie transmisje turnieju Intel Extreme Masters w Katowicach rozpoczną się w Polsat Games o godzinie 14:50, a niedzielna wystartuje o 16:50.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Ultraliga Polsat Games została uznana oficjalnymi Mistrzostwami Polski w League of Legends.