fot.: Superstacja

Superstacja z nowym studiem i odświeżoną oprawą. Od lutego nowe programy

Od wtorku, 21 stycznia br. Superstacja nadaje z nowego studia przy ulicy Ostrobramskiej. Scenografia wyposażona jest w wielkoformatowe ekrany oraz w dodatkowe modułowe ekrany led pozwalające na dowolne układanie poszczególnych elementów w przestrzeni studia. Dotychczas (od 30 września 2019) Superstacja korzystała do realizacji programu z tzw. greenboxa.

Programy „SuperNews”, „SuperNews Interwencje”, „SuperNews Gwiazdy”, „Superlista Disco Polo” i „Supernews pogoda” zyskały nowy sposób realizacji oraz odświeżone elementy graficzne. Jednak to nie koniec zmian w kanale kierowanym przez Grzegorza Jankowskiego. Jak dowiedział się portal tvpolsat.info, od lutego pojawią się dwa nowe programy – showbiznesowy i publicystyczny, a czas emisji premierowych programów zwiększy się z 3 do 4 godzin.

Nowa scenografia znajduje się w pomieszczeniu z którego dotychczas korzystał Polsat Sport. W chwili obecnej kanały sportowe Polsatu korzystają głównie ze studia Polsatu Sport Premium zlokalizowanego przy ul. Łubinowej w Warszawie.

Dotychczas Superstacja nadawała z siedziby zlokalizowanej przy al. Stanów Zjednoczonych 53 w Warszawie. Nowe studio i newsroom mieści się w gmachu Polsatu przy ul. Ostrobramskiej 77. To tam znajduje się również studio m.in Polsat News i Polsat Rodzina.

Paulina Koziejowska
fot. Superstacja
Urszula Grabowska
fot. Superstacja
Sylwia Madejska
fot. Superstacja

Zmiana profilu stacji

Od 30 września 2019 roku Superstacja zmieniła swoją formułę programu na tabloidową, opartą na informacjach plotkarskich i interwencyjnych. Premierowy blok trwa trzy godziny (od poniedziałku do piątku) i jest powtarzany kilkukrotnie w ciągu dnia. Pod koniec lipca 2019 roku zarząd Superstacji pożegnał się z częścią załogi kanału. Dyrektorem programowym został Grzegorz Jankowski, a jego zastępcą i szefem newsroomu – Grzegorz Adamczyk.