Polsat przenosi "Must be the music" na niedziele

Jesień 2011 na antenie Telewizji Polsat znów upłynie pod znakiem muzyki. W niedzielne wieczory stacja pokaże drugą już edycję talent show „Must be the music. Tylko muzyka”, w którym o sympatię widzów, sławę i pieniądze walczyć będą najbardziej utalentowani muzycznie ludzie w Polsce.

Jesień 2011 na antenie Telewizji Polsat znów upłynie pod znakiem muzyki. W niedzielne wieczory stacja pokaże drugą już edycję talent show „Must be the music. Tylko muzyka”, w którym o sympatię widzów, sławę i pieniądze walczyć będą najbardziej utalentowani muzycznie ludzie w Polsce.

W jury niezmiennie zasiądą: Kora, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba i Wojtek „Łozo” Łozowski. Program poprowadzą Maciek Rock i Paulina Sykut. Pierwsza edycja muzycznego show zakończyła się olbrzymim sukcesem – główną nagrodę, czyli 100 tys. złotych oraz występ podczas tegorocznego Sopot TOPtrendy Festiwal zdobył olsztyński zespół Enej. W ścisłym finale głosami widzów Enej pokonał filipińczyka Conrado Yaneza i młodego utalentowanego skrzypka Tomasza Dolskiego. Od finału programu, grupa Enej nieustannie gości na szczytach radiowych list przebojów i niemal codziennie koncertuje. Zespół oprócz własnej trasy koncertowej zagrał m.in. na Przystanku Woodstock oraz Opener Festiwal. Finaliści „Tylko muzyka. Must be the music” mogą poszczycić się uznaniem jednego z największych twórców muzyki etnicznej – Gorana Bregovica. Enej supportował letni koncert bałkańskiego muzyka w Olsztynie.

Gigantycznym sukcesem okazał się również fan page programu na Facebook’u, który zgromadził ponad 280 tys. fanów. Program wywoływał ogromne zaangażowanie użytkowników, którzy co tydzień oddawali na swoich ulubieńców średnio 220 tys. głosów (łącznie ponad 2 mln głosów oddanych). Ponad 100 tys. użytkowników dziennie komentowało na bieżąco wydarzenia w programie, a na „Tablicy” fani pozostawili ponad 1 mln 650 tys. wpisów.

Muzyczne talent show „Must be the music. Tylko muzyka” powstało na licencji amerykańskiej firmy Shine International i brytyjskiej wersji formatu. „Must be the music” to muzyczne talent show, w którym jesienią zobaczymy najbardziej utalentowanych muzycznie ludzi w Polsce. Z pewnością spróbują zachwycić nas swoim głosem, umiejętnością gry, niebanalną osobowością, a także własnymi piosenkami.

Na ośmiu precastingach w ośmiu miastach Polski, przez które przewinęło się kilka tys. ludzi, producenci wybrali 130 najlepszych. To właśnie oni wystąpią przed groĹşnym obliczem jury w pięciu castingowych odcinkach programu. Do półfinałów decyzją jury zakwalifikuje się około 32 uczestników. W półfinałach jurorzy nadal będą oceniać wykonawców, ale ostateczną decyzję, kto wystąpi w finale podejmą już widzowie w głosowaniu SMS-owym. Uczestnicy staną się również popularni w Internecie, a to dzięki najpopularniejszemu na świecie portalowi społecznościowemu – Facebook, na którym będzie można obejrzeć wszystkie wykonywane w programie piosenki. Nagrodą główną dla zwycięzcy będzie 100 tys. złotych i występ na Sylwestrowej Mocy Przebojów 2011.

Producentem na zlecenie Telewizji Polsat jest firma Intergalactic. Premierowy odcinek show zostanie wyemitowany 4.09 o godz. 20:00.