Superstacja przenosi się do nowego studia

Od poniedziałku programy Superstacji będą nadawane z nowego studia. Z naszych informacji wynika, że już w ten czwartek rozpoczną się przenosiny newsroomu.

O tym, że Superstacja zmieni siedzibę, portal tvpolsat.info informował jako pierwszy już we wrześniu. Kanał opuści budynek przy al. Stanów Zjednoczonych 53 w Warszawie i przeniesie się gmachu Polsatu przy ul. Ostrobramskiej 77.

Newsroom Superstacji znajdzie się w pomieszczeniach po redakcji Muzo.fm. Radio również w ostatnim czasie zmieniło siedzibę. Obecnie nadaje z warszawskiego wieżowca Blue Point przy al. Stanów Zjednoczonych 61a.

Studio Superstacji, podobnie jak jej newsrooom, znajdzie się w wieżowcu Polsatu. Nowe studio ma realną scenografię, która składa się m.in. ze ścian wizyjnych. Obecnie kanał nadaje programy z użyciem tzw. green boxa, czyli wirtualnej scenografii. Dzięki tej zmianie Superstacja będzie mogła realizować produkcje w jeszcze bardziej atrakcyjnej formie wizualnej.

Nowa Superstacja

Nowa odsłona Superstacji zadebiutowała 30 września 2019 roku. W ofercie pojawiły się serwisy z informacjami tabloidowymi oraz interwencyjnymi. Premierowy blok trwa trzy godziny (od poniedziałku do piątku) i jest powtarzany kilkukrotnie w ciągu dnia. Pod koniec lipca 2019 roku zarząd Superstacji pożegnał się z częścią załogi kanału. Dyrektorem programowym został Grzegorz Jankowski, a jego zastępcą i szefem newsroomu – Grzegorz Adamczyk.

Aktualizacja

Debiut nowego studia przełożono na wtorek. W poniedziałek będą emitowane programy powtórkowe.