fot.: Pixabay

Premierowe reportaże w Boże Narodzenie w Polsat News

W czasie świąt Bożego Narodzenia Polsat News wyemituje kilka premierowych reportaży. Będą to m.in. „Wydział”, „Serce matki” oraz „Moniuszko w Buenos Aires”.

„Wydział”

Policjanci stołecznego wydziału narkotykowego zdradzają kulisy swojej pracy. Z reporterką Beatą Glinkowską powracają do miejsc, w których zatrzymywali dilerów i gangi, zajmujące się produkcją, przemytem i handlem narkotykami. Opowiadają ze szczegółami o prowadzonych sprawach, przestępcach, z którymi mieli do czynienia i o wyrokach śmierci, wydanych na prokuratorów, funkcjonariuszy i Ministra Sprawiedliwości. W jednym z wywiadów występuje nadinspektor Paweł Dobrodziej.

Emisja 25 grudnia o 13:30.

„Serce matki”

Historia Moniki Ponichtery, zmagającej się ze śmiertelną chorobą. Jedynym ratunkiem dla młodej matki miał być przeszczep serca. Jednak to, co wydarzyło się po czterech miesiącach, wywołało u wszystkich szok. Serce kobiety zregenerowało się. Autorką reportażu jest Monika Zalewska.

Emisja 25 grudnia o 14:30.

„Moniuszko w Buenos Aires”

Reportaż Małgorzaty Ziętkiewicz poświęcony operze „Flis” Stanisława Moniuszki, którą wyreżyserował Michał Znaniecki. Pokazane są przygotowania do premiery i próba generalna. Akcja opery „Flis” ma związek z wodą. Wśród artystów trzech polskich śpiewaków i dyrygent znają ojczysty język Moniuszki. Pozostali artyści, m.in. dwóch barytonów, niewiele wiedzieli o języku polskim, jednak podołali zadaniu i znakomicie wykonują trudne, moniuszkowskie arie. W reportażu pokazany jest żmudny proces pracy nad językiem.

Emisja 25 grudnia o 16:30.

Inne filmy dokumentalne i reportaże

25 grudnia o 20:00 Polsat News pokaże film dokumentalny „TOPR. Na każde wezwanie”, który swoją premierę miał już na głównej antenie Polsatu.

Przypomnijmy, że 26 grudnia Polsat News wyemituje reportaż „Obronić granicę”. Ponadto widzowie stacji zobaczą historię współczesnego doktora Judyma, chirurga, który salę operacyjną w stolicy zamienił na wiejskie domowe hospicjum na Podlasiu („Opieka szyta na miarę”, 26 grudnia o 14:40). Polsat News pokaże również m.in. reportaż o Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu („Zwierzę też człowiek”, 26 grudnia o 10:40).