fot.: Pixabay

Polsat Sport pokaże siatkarskie turnieje kwalifikacyjne do IO

Kanały Polsatu Sport pokażą wszystkie mecze siatkarskich turniejów w Berlinie i Apeldoorn, na których czołowe europejskie reprezentacje powalczą o ostatnie wolne miejsca na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich.

Transmitowane przez Polsat Sport turnieje w Berlinie (5-10 stycznia) oraz Apeldoorn (7-12 stycznia) to dla europejskich reprezentacji siatkarskich ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich. Zespół Jacka Nawrockiego nie jest pewny wyjazdu na IO. Biało-Czerwone w grupie zmierzą się z Holandią, Bułgarią i Azerbejdżanem. Drugą połowę drabinki turnieju w Apeldoorn tworzą reprezentacje Turcji, Niemiec, Belgii, a także Chorwacji. Awans na Igrzyska zapewni sobie tylko zwycięzca całego turnieju.

W Berlinie zagrają Serbowie i Słoweńcy, czyli zespoły które wspólnie z Polakami stanęły na podium wrześniowych Mistrzostw Europy. Obsadę turnieju kwalifikacyjnego panów uzupełniają Francja, Bułgaria, Niemcy, Belgia, Holandia i Czechy.

Polsat Sport i Polsat Sport Extra nadadzą wszystkie mecze turniejów z udziałem kobiet i mężczyzn. Turniej w Berlinie skomentuje Tomasz Swędrowski. W Apeldoorn studio poprowadzi Jerzy Mielewski, reporterem będzie Marcin Lepa, a mecze skomentuje Adrian Brzozowski. Wspierać będzie ich szerokie grono cenionych ekspertów siatkarskich, takich jak Wojciech Drzyzga, Maciej Jarosz czy Łukasz Kadziewicz.