Polsat Seriale zamiast Polsat Romans

Polsat Romans zmieni nazwę na Polsat Seriale. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pozytywnie rozpatrzyła wniosek nadawcy dotyczący nowej nazwy kanału.

– Podczas posiedzenia 28 listopada br. KRRiT rozstrzygnęła wniosek w sprawie zmiany koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego dla spółki Telewizja Polsat Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zmiana dotyczy nazwy programu z „Polsat Romans” na „Polsat Seriale” – czytamy w komunikacie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Co nadaje Polsat Romans?

O planach startu Polsat Romans Presserwis informował latem 2013 roku. Telewizja Polsat uruchomiła Polsat Romans 1 września 2013 roku. W ofercie stacji znajdują się filmy oraz seriale. W Polsat Romans można zobaczyć m.in. „Szpilki na Giewoncie”, „Przyjaciółki”, „Hotel 52”, „Tylko miłość”, „2XL” oraz „To nie koniec świata”.

Jak odbierać Polsat Romans w Cyfrowym Polsacie?

W Cyfrowym Polsacie Polsat Romans jest dostępny we wszystkich płatnych pakietach. U tego operatora stacja zajęła miejsce wycofanego z Polski kanału Zone Romantica. 

Polsat Romans – zmiany formuły

Kanał kilka razy modyfikował swoją ofertę. Do ramówki dołączył latynoski serial „Jesteś moim życiem”. Była to jedyna zagraniczna telenowela emitowana na tej antenie. Później do oferty wprowadzono więcej zagranicznych produkcji i reality-shows. Po czasie powrócono jednak do pierwotnej koncepcji kanału, opartej głównie na polskich serialach z archiwum Polsatu.