fot.: Nowa TV

Jarosław Kret dołączy do redakcji pogody Telewizji Polsat

Jarosław Kret będzie prowadził prognozy pogody na antenie stacji Polsat i Polsat News, a także Polsat 2. Prezenter poprzednio był związany z telewizją Nowa TV.

Informację o nowym prezenterze pogody jako pierwszy podał dziennik Fakt. Rzecznik prasowy Telewizji Polsat Tomasz Matwiejczuk potwierdził portalowi tvpolsat.info, że Jarosław Kret dołączy do redakcji pogody.

Jarosław Kret jest dziennikarzem, prezenterem pogody i podróżnikiem. Karierę w mediach rozpoczął na początku lat 90. ubiegłego wieku. Przez kilkanaście lat pracował w Telewizji Polskiej. Początkowo był prezenterem informacji w „Teleexpressie”, a także prowadził autorskie programy podróżnicze. Następnie został prezenterem pogody. Jarosława Kreta można było oglądać w TVP 1, TVP 3 oraz TVP Info.

W 2016 roku Jarosław Kret odszedł z Telewizji Polskiej. Dziennikarz wziął udział w drugiej edycji „Agent – gwiazdy”. Od marca 2017 roku prowadził prognozę pogody w Nowa TV, a także 8TV i Polo TV. Współpracę ze stacją zakończył wraz z momentem likwidacji serwisu pogodowego. Prezenter wziął udział w 8. edycji programu telewizji Polsat – „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

Telewizja Polsat ogłosiła casting na prezentera pogody na początku listopada. Szefem redakcji pogody jest Marek Horczyczak.