fot.: Fundacja Polsat

Mikołajkowy Blok Reklamowy po raz 16. na antenie Polsatu

Po raz szesnasty na antenie Telewizji Polsat zostanie wyemitowany Mikołajkowy Blok Reklamowy, z którego całkowity dochód, obliczany na podstawie wyników oglądalności, przekazywany jest na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Polsat.

Ile osób oglądało rok temu?

Wspólna akcja Telewizji Polsat oraz Biura Reklamy Polsat Media rokrocznie cieszy się wielkim zainteresowaniem. Poprzednia edycja przyciągnęła przed telewizory średnio 5,15 mln widzów. Dzięki temu udało się zebrać kwotę ponad 1,3 mln zł. Łącznie zebrano prawie 19 mln zł, które w całości zostały przekazane na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Kampania reklamowa

Od 21 listopada w Polsacie oraz stacjach Grupy Polsat widzowie mogą oglądać specjalnie przygotowane ogłoszenia z udziałem gwiazd, które będą zachęcać widzów do włączenia Polsatu 6 grudnia o 18:45. W rolach głównych wystąpili: Krzysztof Kowalewski w roli Mikołaja, a także Dorota Gawryluk i Jarosław Gugała. W spotach towarzyszących kampanii wzięli udział: Anita Sokołowska, Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-Szatan wraz z mężem Rafałem, Jerzy Mielewski, Maciej Dowbor oraz gość specjalny – Kayah.

Kampanię zrealizowała Telewizja Polsat. Producentem spotów jest Krzysztof Hansz, ich reżyserami Vladimir Tarasiuk i Armin Kurasz. Animacje do głównego spotu przygotowało Studio Produkcyjne Orka.

Dodatkowo akcja będzie komunikowana w telewizji internetowej IPLA, radiu Muzo.fm, na nośnikach DOOH oraz na profilach społecznościowych Grupy Polsat i Fundacji Polsat.