fot.: Pixabay

Polsat Sport pokaże najważniejsze imprezy łyżwiarskie

Polsat Sport poszerza ofertę sportów zimowych. W nadchodzących miesiącach widzowie stacji po raz kolejny będą mogli śledzić najważniejsze światowe zawody w łyżwiarstwie szybkim i short tracku. Po raz pierwszy na tak wielką skalę polska telewizja pokaże łyżwiarstwo figurowe.

Łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie i short track w Polsacie Sport

W trwającym od listopada do kwietnia sezonie blisko osiemdziesiąt dni wypełnią transmisje z torów i hal lodowych na całym świecie. Polsat Sport pokaże wszystkie najważniejsze turnieje, w tym Puchar Świata, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Czterech Kontynentów.

– Pokażemy naszym widzom około 30 wielkich imprez łyżwiarstwa szybkiego, figurowego i short tracku. Po raz pierwszy polska telewizja będzie pokazywała te dyscypliny w tak kompleksowy sposób. W sumie łyżwiarstwo szybkie, figurowe i short track będą obecne na naszych antenach przez 80 dni – aż do kwietnia. Polsat Sport jest gwarantem profesjonalizmu komentatorów i najwyższej jakości realizacji telewizyjnej. Stworzyliśmy idealny produkt dla fanów sportu – mówi Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu w Telewizji Polsat.

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim w dniach 22-24 listopada gościć będzie drugą rundę Pucharu Świata panczenistów. Polsat Sport w całości wyprodukuje sygnał telewizyjny z tego wydarzenia, który nadany zostanie na cały świat.

Kto skomentuje transmisje?

Łyżwiarstwo szybkie oraz rywalizację na krótkim torze skomentują Marcin Lepa i Grzegorz Michalewski. Wspierać będzie ich Tomasz Lach. Łyżwiarstwo figurowe to domena byłej gimnastyczki, a obecnie dziennikarki Polsatu Sport –Aleksandry Szutenberg. Tradycyjnie przy takich wydarzeniach nie zabraknie też medalistki krajowych zawodów młodzieżowych –Agnieszki Iwańskiej, której głos w poprzednich latach umilał widzom Polsatu Sport między innymi rewię spod znaku Holiday On Ice.