Kto wygrał w plebiscycie tvpolsat.awards z okazji 15-lecia „Wydarzeń”?

Przedstawiamy wyniki głosowania w plebiscycie tvpolsat.awards, który został zorganizowany z okazji 15-lecia „Wydarzeń”, flagowego programu informacyjnego Telewizji Polsat i Polsat News.

Prowadzący główne wydanie „Wydarzeń”

W kategorii prowadzący główne wydanie „Wydarzeń” wygrała Dorota Gawryluk. Szefowa Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat zdobyła 37,2% głosów. Drugie miejsce zajął Jarosław Gugała (36,6%).

– W tej kategorii rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto wygra. Dorota Gawryluk i Jarosław Gugała mają bardzo wiernych widzów oraz fanów, którzy przez cały czas trwania plebiscytu bardzo intensywnie wspierali swoich ulubionych dziennikarzy – komentuje Michał Niedbalski, redaktor naczelny portalu tvpolsat.info.

Prowadzący boczne wydania „Wydarzeń”

W kategorii prowadzący boczne wydania „Wydarzeń” zdecydowanym zwycięzcą został Przemysław Białkowski, który otrzymał aż 57,4% głosów. Druga była Agnieszka Mosór (23,3%).

– Przemysław Białkowski zdeklasował pozostałych nominowanych. Szybko zyskał sporą przewagę nad innymi prowadzącymi, a później tylko umacniał się na prowadzeniu. Warto podkreślić, że Przemysław Białkowski wygrywa w naszym plebiscycie już po raz drugi. To duży sukces – mówi Michał Niedbalski.

Prowadzący „Gość Wydarzeń” oraz „Wydarzenia i opinie”

Najlepszym prowadzącym „Gość Wydarzeń” oraz „Wydarzenia i opinie” został Piotr Witwicki, na którego głosowało 36,7% osób. Drugie miejsce przypadło Bogdanowi Rymanowskiemu (29,4%).

– Piotr Witwicki w plebiscycie tvpolsat.awards wygrywa drugi raz z rzędu. Nie jest łatwo zdobyć zaufanie widzów. Jeszcze trudniej je utrzymać. Piotrowi Witwickiemu to się bezsprzecznie udaje. Trzymamy kciuki za jego dalsze zawodowe sukcesy – komentuje Michał Niedbalski, redaktor naczelny tvpolsat.info.

Reporter krajowy

Najlepszym reporterem krajowym została Monika Zalewska, która zdobyła 37,1% głosów. Drugi był Dariusz Ociepa (36,5%).

– W tej kategorii również do końca nie było wiadomo, kto zostanie zwycięzcą. Wyrównana rywalizacja trwała do ostatnich minut głosowania. Monice Zalewskiej gratulujemy nie tylko kolejnej wygranej w naszym plebiscycie, ale przede wszystkim niesłabnącej sympatii widzów – mówi Michał Niedbalski.

Reporter zagraniczny

W kategorii reporter zagraniczny wygrał Tomasz Lejman, który otrzymał 42,5% głosów. Drugie miejsce zajęła Dorota Bawołek (26,7%).

– Tomasz Lejman także triumfuje w tvpolsat.awards drugi raz. Widzowie bardzo go lubią i doceniają jego ciężką pracę, dociekliwość oraz zaangażowanie. Udowodnili to ponownie przyznając mu tytuł najlepszego reportera zagranicznego – ocenia Michał Niedbalski.

Prezenter pogody

W kategorii prezenter pogody wygrała Paulina Sykut-Jeżyna (31,2%), wyprzedzając Marka Horczyczaka (29,9%).

To kolejna kategoria, w której głosowanie było wyjątkowo zacięte. Początkowo wygrywał Marek Horczyczak. Później na prowadzenie wysunęła się Paulina Sykut-Jeżyna. Tak wyrównana rywalizacja to dowód na to, że widzowie Polsatu uwielbiają swoich prezenterów pogody – mówi Michał Niedbalski, redaktor naczelny tvpolsat.info.

Prezenter sportu

Najlepszym prezenterem sportu został Jerzy Mielewski, na którego głos oddało 38,9% osób biorących udział w plebiscycie. Drugie miejsce zajęła Karolina Szostak (33,8%).

– W tym sezonie Jerzy Mielewski debiutował w roli komentatora w „Ninja Warrior Polska”. Program okazał się wielkim sukcesem stacji. Fani już czekają na koleją edycję. Widzowie Polsatu nie wyobrażają sobie też serwisu sportowego po „Wydarzeniach” bez redaktora Mielewskiego, czego dowodem jest jego wygrana w naszym plebiscycie – mówi Michał Niedbalski.

Wydarzenie 15-lecia

Za wydarzenie 15-lecia nasi czytelnicy uznali katastrofę smoleńską (35% głosów).

– Dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Trzecia edycja plebiscytu tvpolsat.awards cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych czytelników. W głosowaniu wzięło udział 10 tys. internautów. To rekord. Plebiscyt tvpolsat.awards z pewnością powróci przy kolejnej ważnej okazji. Bardzo chętnie odwiedzano też nasz serwis specjalny – podsumowuje Michał Niedbalski, redaktor naczelny tvpolsat.info.

Wszystkim zwycięzcom i nominowanym gratulujemy!