Taki był wieczór wyborczy „Polska wybiera” w Polsat News

W Polsat News zakończył się wieczór wyborczy „Polska wybiera”, który był poświęcony wyborom parlamentarnym. Program relacjonowaliśmy na bieżąco na Twitterze. Na portalu prezentujemy podsumowanie wieczoru.

W Polsat News program „Polska wybiera” wystartował po godz. 19:50, tuż po „Państwie w państwie”. Widzów powitali Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski.

Reporterzy Polsat News byli obecni w sztabach wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych.

Wpisy z mediów społecznościowych na bieżąco prezentował Piotr Witwicki, koordynator portalu polsatnews.pl.

Agnieszka Mosór rozmawiała z przedstawicielem firmy Ipsos o szczegółach badania exit poll.

Na antenie Polsatu od około 20:58 można było oglądać krótkie łączenie z wieczorem wyborczym, w trakcie którego ogłoszono sondażowe wyniki. W Polsat News relacjonowano też najważniejsze wystąpienia polityków.

Następnie Bogdan Rymanowski wsiadł do Newscoptera Polsat News i ze studia przy ul. Ostrobramskiej poleciał do studia, które znajduje się przy ul. Łubinowej w Warszawie.

Gośćmi Bogdana Rymanowskiego w studiu przy ul. Łubinowej byli politolodzy, później – politycy. Pod koniec programu w studiu pojawili się publicyści.

Tuż po ogłoszeniu wyników gościem Doroty Gawryluk był premier Mateusz Morawiecki, a następnie – lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Dane sondażowe przedstawiał Michał Stela w towarzystwie Doroty Gawryluk. Do prezentacji zostały wykorzystane narzędzia technologii telewizyjnej do tzw. storytelling-u czyli: grafiki AR, a także Virtual Window.

Dorota Gawryluk zaprosiła do studia byłego premiera Leszka Millera.

Po wirtualnych Sejmie i Senacie widzów oprowadzał Bartosz Kurek.

Przed pierwszą w nocy Dorota Gawryluk pożegnała się z widzami.