Dorota Gawryluk rozważa wprowadzenie kolejnego wydania „Wydarzeń”

Dorota Gawryluk, szefowa Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, myśli nad wprowadzeniem do ramówki kolejnego wydania „Wydarzeń”.

– Dzięki temu, że mamy kompetentnych dziennikarzy w redakcji, jedenaście lat temu rozpoczęliśmy i rozwinęliśmy projekt dużego kanału informacyjnego. Ale nie tylko ten kanał jest dowodem na to, że cały czas się rozwijamy. Dzisiaj można oglądać na jego antenie dodatkowe wydania „Wydarzeń”, „Gościa Wydarzeń”, „Wydarzenia wieczorne” i wiele innych programów. Myślimy nawet nad kolejnym wydaniem „Wydarzeń”, bo to od nich wszystko się zaczęło i one są najważniejszą częścią informacji i publicystyki w Telewizji Polsat – powiedziała Dorota Gawryluk w rozmowie z Krzysztofem Machajskim z portalu polsat.pl.

Nowe „Wydarzenia” byłyby czwartym wydaniem tego programu w ciągu dnia. Na antenie Telewizji Polsat i Polsat News można oglądać „Wydarzenia 15:50” i główne „Wydarzenia” o 18:50, a w Polsat News o 21:50 są emitowane „Wydarzenia wieczorne”.

W rozmowie z Krzysztofem Machajskim, byłym dziennikarzem tvpolsat.info, Dorota Gawryluk odniosła się również do zarzutów o brak obiektywizmu i „skręcanie Polsatu w prawo”.

– Śmieję się, kiedy ktoś próbuje uczyć innych dziennikarstwa, a sam prezentuje dany front w tym zawodzie. Przecież to jest prosta sprawa – nasze działanie powinno się opierać na przedstawieniu wydarzeń, wszystkich stron dyskusji, na otwartości. Nigdy nie robiliśmy i nie będziemy robić na nikogo nagonki, czy na partie polityczne, czy na samych polityków. Nie ograniczamy też nikogo, nie zamykamy przed nikim żadnej drogi. Jeśli chodzi o dziennikarzy Polsatu – i dotyczy to również mnie – to jedyny zarzut, jaki może paść, to posiadanie własnego systemu wartości. Trudno mi znaleźć w mediach jakieś oskarżenia dotyczące naszego zachowania, złego bądź innego potraktowania gościa w programie. To jest właśnie siła „Wydarzeń” i Polsat News. Wynika to z tego, o czym wspomniałam, czyli ze znakomitego zrozumienia zawodu przez naszych dziennikarzy, którzy są bardzo świadomi tego, jak powinna wyglądać ta praca – powiedziała Gawryluk.

Cały wywiad Krzysztofa Machajskiego z Dorotą Gawryluk można przeczytać na stronie polsat.pl.