Bartosz Kwiatek poprowadzi „#JesteśmyDlaDzieci” w Polsat News

6 października o 13:30 na antenie Polsat News zadebiutuje program pod patronatem Fundacji Polsat pt. „#JesteśmyDlaDzieci”. Magazyn poprowadzi Bartosz Kwiatek.

„#JesteśmyDlaDzieci” prezentuje w formie reportaży historie dzieci, które zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami, wadami wrodzonymi i innymi poważnymi przypadkami. Widzowie zobaczą, jak dzieci oraz ich rodzice czy opiekunowie, każdego dnia pokonują trudne wyzwania.

W programie nie zabraknie rozmów z gośćmi, ekspertami medycznyymi, którzy przekażą widzom najważniejsze informacje związane z przypadkami prezentowanymi w reportażach. „#JesteśmyDlaDzieci” powstaje pod patronatem Fundacji Polsat. W audycji zobaczymy również dokonania jakie w ostatnim czasie udało się zrealizować przy jej wsparciu m.in. remonty oddziałów szpitalnych, zbiórki funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu oraz pomoc związaną z leczeniem i rehabilitacją chorych dzieci.

W programie „#JesteśmyDlaDzieci” widzowie poznają m.in. historię Natalki, porzuconej w dniu narodzin, dziewczynki ze stygmatem choroby Aperta, zespołu wad wrodzonych, który występuje raz na milion urodzeń. Zobaczą także jak radzi sobie Antoś, który również zmaga się z tą chorobą, a dzięki wsparciu widzów Polsatu i Fundacji Polsat przeszedł na początku tego roku kosztowną operację w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiona zostanie też historia bliźniaków z rdzeniowym zanikiem mięśni, którzy jako pierwsi bliźniacy na świecie zostali objęci programem leczenia jedynym lekiem na SMA. Redakcja programu opowie również o Antosiu, który urodził się z poważną wadą serca. Dzięki zbiórce zorganizowanej przez Fundację Polsat w niecałe dwa dni udało się zebrać pieniądze na przelot specjalnym samolotem do USA i operację, która zostanie przeprowadzona w jednej z najlepszych klinik na świecie.

Program „#JesteśmyDlaDzieci” poprowadzi Bartosz Kwiatek, dziennikarz Polsat News.

Emisja „#JesteśmyDlaDzieci” w każdą niedzielę o godzinie 13:30 w Polsat News. Dotychczas w tym paśmie pokazywano program „Wystarczy chcieć”.