fot.: Superstacja

„Supernews”, „SuperLudzie” i „Emil pogromca mandatów” w nowej odsłonie Superstacji

30 września wystartuje nowa odsłona telewizji Superstacja. Według nieoficjalnych informacji portalu tvpolsat.info, widzowie kanału będą mogli zobaczyć m.in. blok informacyjny „Supernews" oraz programy „SuperLudzie", „Emil pogromca mandatów" i „Interwencja".

Jak już informowaliśmy, w nowej ofercie Superstacji znajdzie się 12 oddzielnych bloków informacyjnych. Pasmo będzie premierowo emitowane codziennie o godzinie 14:00. Co pół godziny będą prezentowane najważniejsze informacje w ramach serwisu „Supernews”. Kwadrans po pełnej pojawi się blok interwencyjny zatytułowany „Supernews Interwencje”. Natomiast kwadrans przed pełną stacja pokaże informacje na temat show-biznesu w ramach „Supernews Gwiazdy”. W każdym bloku informacyjnym pojawi się prognoza pogody. 3-godzinne pasmo będzie powtarzane o godzinie: 6:00, 10:00, 18:00 i 21:00.

Ponadto widzowie Superstacji będą mogli obejrzeć program „Emil pogromca mandatów”. Seria premierowo była emitowana w Polsat Play. Gospodarz – Emil Rau jeździ po Polsce, aby interweniować w obronie kierowców. Tropi nadużycia oraz absurdy drogowe oraz patrzy na ręce strażnikom gminnym, prokuratorom i sędziom. Program będzie można oglądać codziennie o godzinie 9:00.

Natomiast o godzinie 13:00 Superstacja pokaże program „SuperLudzie”, który przedstawia niezwykłe historie niepełnosprawnych ludzi. Bohaterami odcinków są osoby, które mimo niepełnosprawności, prowadzą aktywne życie i mają swoje pasje. „SuperLudzie” premierowo można było oglądać na antenie telewizji Super Polsat.

W nowej ramówce Superstacji nie zabraknie również programów interwencyjnych telewizji Polsat i Polsat News. „Interwencja” oraz „Interwencja Extra” będą emitowane codziennie o godzinie 17:00.

Grzegorz Jankowski autorem nowej koncepcji

Pod koniec lipca zarząd Superstacji pożegnał się z częścią załogi kanału. Dyrektorem programowym został Grzegorz Jankowski, a jego zastępcą i szefem newsroomu – Grzegorz Adamczyk. Od połowy września Superstacja nie emituje premierowych audycji. Od lipca ze stacji odeszli lub zostali zwolnieni między innymi: prowadzący „Bez ograniczeń”, Jacek Żakowski, Klaudia Wiśniowska oraz Adrian Gąbka. Natomiast Michał Mitoraj, Dawid Styś, Artur Molęda i Piotr Jędrzejek dołączyli do grona reporterów Polsat News. Ponadto program „Na tapecie” został przeniesiony do kanału Polsat Cafe.