Koncesja TV Biznes dla Polsatu

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 20.03.07 podjęła uchwałę o zmianie koncesji TV Biznes.Jako właściciela wpisano Telewizję Polsat S.A. Zmiana jest wynikiem przejęcia na początku lutego br. przez Polsat od spółki Media Biznes wszystkich udziałów w TV Biznes.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji 20.03.07 podjęła uchwałę o zmianie koncesji TV Biznes.Jako właściciela wpisano Telewizję Polsat S.A. Zmiana jest wynikiem przejęcia na początku lutego br. przez Polsat od spółki Media Biznes wszystkich udziałów w TV Biznes.

Zgodnie z zapowiedziami, 16 kwietnia 2007 rusza uzupełniona nowymi programami ramówka Telewizji Biznes. Po przejęciu przez Telewizję Polsat SA kanał został znacząco doinwestowany w celu uatrakcyjnienia jego przekazu oraz poprawy jakości technicznej.

Zespół TV Biznes zasilili popularni dziennikarze Polsatu. Wśród nich są m.in. Joanna Wrześniewska, Wojciech Szeląg (Biznes Wydarzenia) oraz Grzegorz Melnik, Artur Kaczmarski, Piotr Ołdak, Artur Tamborski i Grzegorz Cholewiński (wydawcy i dziennikarze Informacji i Wydarzeń). Redaktorem Naczelnym stacji został Roman Kukielak (poprzednio szef zespołu programów informacyjnych TV4 i zastępca szefa Informacji TV Polsat). Nowy zarząd objęli: Henryk Sobierajski (szef zespołu Informacji TV Polsat do roku 2004), prezes i Piotr Barełkowski, wiceprezes (dotychczasowy prezes a także założyciel TV Biznes).

Wśród 23 magazynów tego kanału, obok już uznanych pozycji takich jak: poświęcony stylom życia Style i biznes Katarzyny Krawczyk, przedstawiający nowości na rynku bankowym Partnerski bank Jerzego Piasnego, czy poradnikowy Pociąg do biznesu Katarzyny Karpy pojawią się nowe propozycje: codzienna publicystyka Czas to pieniądz autorstwa Joanny Wrześniewskiej i Wojciecha Szeląga, program o rynku nieruchomości Sławomira Brzezińskiego Biuro, dom i ogród oraz program Finanse osobiste Wojciecha Reznera o domowych wydatkach i inwestycjach.

W wieczornym paśmie reaktywowane zostaną Biznes Wydarzenia goszczące do listopada 2006, przez 13 lat na antenie Polsatu. Newsy w TV Biznes będą jeszcze świeższe i bardziej dynamiczne m.in. dzięki sieci korespondentów w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. W cogodzinnym dzienniku Biznes dzisiaj pojawi się prognoza pogody oraz sport.

Stacja poszerzyła i doposażyła swoją siedzibę na Giełdzie Papierów Wartościowych. Stamtąd oraz ze studia na Międzynarodowych Targach Poznańskich emitowany jest program TV Biznes. Na GPW pojawią się nowej generacji ekrany projekcyjne dla uatrakcyjnienia relacji z parkietu. Polepszenie jakości obrazu zapewnią nowe łącza światłowodowe realizowane przez TP Emitel oraz zmiana częstotliwości satelitarnej na Hot Bird 6. Zakupiono kilkanaście nowych zestawów kamerowych i edycyjnych dla ekip reporterskich. Wzmocniony dział oprawy i grafiki udoskonalił layout stacji oraz jej strategię autopromocji.

Źródło: Press, Satkurier