fot.: Fokus TV

5 polskich produkcji jesienią w Fokus TV

Jesienią w Fokus TV pojawi się 5 premierowych polskich seriali, które będą emitowane w weekendowym prime time. Na widzów czekają: „Elektryczni 2”, „Misja Skarb 2”, „OSP. Na ratunek! 3”, jak również dwie nowe propozycje - „Rolnicy. Podlasie” i „Patrol Tatry”.

„Elektryczni”

W „Elektrycznych” można śledzić kulisy niełatwej, a często skrajnie niebezpiecznej pracy elektromonterów i energetyków. Tym razem realizatorzy pokażą energetyków podczas wykonywania ich zadań w Szczawnicy, Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich oraz Gliwicach. Serial produkowany jest przez ZPR Media przy współpracy firmy Mediabrigade. Emisja w soboty o 20:00.

Fot. Fokus TV

„Misja Skarb”

W niedzielę, 8 września o godz. 20:00 wystartuje drugi sezon „Misji Skarb”. Bohaterami serialu jest trójka eksploratorów: Dawid, prężny przedsiębiorca, doskonały organizator i mózg wszystkich operacji; Kiler, inspektor metra warszawskiego, artysta ślusarz, radosny optymista; Cichy, dziarski sołtys i zapalony nurek. Ich determinacja, wiedza oraz osobliwe podejście do życia powodują, że znajdują oni zagubione i arcyciekawe artefakty tam, gdzie inni już dawno się poddali. Serial produkowany jest przez ZPR Media we współpracy z Inbornmedia.

Fot. Fokus TV

„Patrol Tatry”

W sobotę, 12 października o godz. 21:00 rozpocznie się emisja serialu dokumentalnego pod tytułem „Patrol Tatry”. To autorski format, kręcony w trudnych i niebezpiecznych warunkach. Bohaterami serialu są ludzie o niezwykłej sile charakteru, którzy jak nikt inny poznali tajemnice gór – pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. W serialu wystąpią również właściciele i pracownicy schronisk górskich, taternicy, przyrodnicy. Ludzie, którzy codziennie stawiają czoła najtrudniejszym wyzwaniom, ryzykując życiem i zdrowiem. W każdym odcinku, widzowie śledzić będę pełną emocji walkę z czasem, z nieokiełznanym żywiołem, z dziką naturą, a także i przede wszystkim z samym sobą oraz ze swoim strachem. Producentem serii jest firma ZPR Media.

„OSP. Na ratunek!”

Od 26 października w soboty o godz. 20:00 na antenę wrócą członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. W cyklu „OSP. Na ratunek! 3” zobaczymy codzienny trud ciężkiej pracy wykonywanej przez bezinteresownych bohaterów, zmagających się z przeciwieństwami losu, ryzykujących życie i zdrowie dla życia i mienia innych. Każdy z odcinków przedstawia pracę strażaków – ochotników i ich spektakularne akcje ratunkowe. Serial ukazuje także kulisy dramatycznych wydarzeń: przygotowanie do wyjazdu na akcje, aspekty techniczne, wyjaśnienie problemu za pomocą grafiki oraz wyzwania, które wiążą się z poszczególnymi akcjami. Producentem serialu jest ZPR Media przy współpracy DeLord.

Fot. Fokus TV

„Rolnicy. Podlasie”

W niedzielę, 3 listopada o godz. 20:00 premierę będzie miał nowy serial „Rolnicy. Podlasie”. Tematem produkcji będą losy ludzi, którzy swoje życie związali z uprawą ziemi i hodowlą zwierząt. Okazuje się, że współczesny rolnik musi posiadać wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Musi być nie tylko hodowcą, ale też mechanikiem, ekonomistą, księgowym, biologiem, a nawet weterynarzem. Tłem opowieści jest wielobarwne Podlasie, region krzyżujących się kultur prawosławia i katolicyzmu, kraina wspaniałych ludzi, kochających ziemię i kultywujących pokoleniową spuściznę. Producentem serialu jest ZPR Media.