Nowy teleturniej w TV 4

4. kwietnia na antenie TV4 zadebiutuje się nowy teleturniej - Lingo. Będzie go można oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 17.50. Program poprowadzi, znany z poprzednich produkcji Czwórki (Daję słowo, Przetrwanie) - Paweł Orleański.

4. kwietnia na antenie TV4 zadebiutuje się nowy teleturniej – Lingo. Będzie go można oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 17.50. Program poprowadzi, znany z poprzednich produkcji Czwórki (Daję słowo, Przetrwanie) – Paweł Orleański.

Teleturniej, w którym bierze udział czterech zawodników, podzielonych na dwie drużyny. Przez dwie pierwsze rundy ich zadaniem jest odgadywanie 5-literowych haseł. Za każde prawidłowo odgadnięte hasło zawodnicy otrzymują punkty, po czym losują dwie kule ze specjalnego pojemnika.

Kule te oznaczone są numerami, odpowiadającymi numerom pól na planszy. Kolor wylosowanego w ten sposób pola zmienia się na żółty. Ułożenie pięciu żółtych pól w jednym rzędzie to lingo, za które można dostać dodatkowe punkty i zdobyć prawo odgadywania dodatkowego hasła. Do trzeciej rundy przechodzi drużyna, która zdobyła więcej punktów. Teraz zawodnicy grają przeciwko sobie. Lepszy z nich dostaje się do finału, w którym ma odgadnąć pięć haseł, a punkty przeliczane są na pieniądze. W finale ułożenie lingo oznacza utratę całej zdobytej wygranej. Maksymalna wysokość wygranej zależy od liczby punktów, które gracz wniósł do finału. Każde z pięciu pytań finałowych to szansa podwojenia zgromadzonej dotąd puli punktów. Teleturniej prowadzi Paweł Orleański.

Źródło: TV 4