Liszowska i Koterski poprowadzą Disco pod Gwiazdami 2019 w Polsacie

3 i 4 sierpnia odbędzie się szósta edycja Disco pod Gwiazdami. Tym razem impreza zostanie zorganizowana w samym sercu Podlasia – na terenie Politechniki Białostockiej.

W sobotę, 3 sierpnia na białostockiej scenie wystąpią: Maryla Rodowicz, Feel, Doda, Boys, Urszula, Nowator, Classic, Top Girls, Miły Pan, Mezo i Chłopaky. Każdy z polskich artystów oprócz swoich największych przebojów zaprezentuje przygotowaną specjalnie na Disco pod Gwiazdami nową wersję kultowej piosenki o miłości. Na scenie razem z Dodą „Odkryjemy miłość nieznaną”, Mezo zaśpiewa, że „Kochać , jak to łatwo powiedzieć”, a Feel przygotuje „Wielką miłość”.

Drugiego dnia wydarzenia w niedzielę, 4 sierpnia na widzów czekają: CC Catch, Fun Factory, Claydee, Mirami, Danzel, Captain Jack, AronChupa, Arash, Fragma, Brave i Bellini.

Szóstą edycję Disco pod Gwiazdami poprowadzą Joanna Liszowska oraz Michał Koterski. Kulisy koncertu pokaże w sieci na żywo Laura Mancewicz.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorami Disco pod Gwiazdami są: Marszałek Województwa Podlaskiego, Telewizja Polsat i World Media. Wyłącznym partnerem radiowym wydarzenia jest Program Pierwszy Polskiego Radia. Patronem medialnym jest tygodnik „Na żywo”. Patronami wspierającymi są: dziennik „Super Express” oraz Wirtualna Polska. Partnerem wydarzenia jest Politechnika Białostocka.

W ubiegłym roku impreza nie odbyła się. W 2017 roku Disco pod Gwiazdami zorganizowano w Stężycy. Według danych Nielsen Audience Measurement, pierwszy dzień festiwalu oglądało średnio ponad 1,6 miliona widzów, przy udziałach na poziomie 14,6% w wśród wszystkich badanych i 15% w grupie komercyjnej. Drugi dzień przyciągnął przed telewizory ponad 1,5 miliona widzów, co przełożyło się na udziały na poziomie 12,3% w grupie 4+ i 13,6% w grupie 16-49.

Transmisje z Disco pod Gwiazdami 2019 będzie można śledzić 3 i 4 sierpnia od 20:05 w Polsacie.