Polsat News pokaże specjalne wydanie programu „Wysokie C”

W najbliższą niedzielę, 28 lipca, o 21:15 w specjalnym wydaniu programu „Wysokie C”, widzowie będą mogli obejrzeć reportaż Małgorzaty Ziętkiewicz, dziennikarki „Wydarzeń” i Polsat News, opowiadający o Gustawie Herlingu-Grudzińskim.

Punktem wyjścia w reportażu jest spektakl „Ferragosto”, autorstwa Radosława Paczochy, który opowiada losy wojenne i powojenne Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Zamknięty w pokoju hotelowym w Rzymie autor „Innego Świata” spotyka bohaterów swoich książek, bliskich i rodzinę jako wyobrażenia, duchy czy senne koszmary.

W reportażu autorstwa Małgorzaty Ziętkiewicz fakty z biografii pisarza zostają zderzone z tym co się dzieje w spektaklu, i tym co opowiedziała tylko Polsat News o swoich relacjach z ojcem, córka pisarza – Marta Herling, która przyjechała prosto z Neapolu i zgodziła się na wywiad.

Emisja reportażu „Kameleon czy Skała” w niedzielę, 28 lipca o godzinie 21:15 w Polsat News.

„Wysokie C” był to autorski magazyn Małgorzaty Ziętkiewicz, która zapraszała widzów do świata malarstwa, rzeźby, performance, sztuk teatralnych i opery. Program był pokazywany premierowo od czerwca 2014 roku do czerwca 2018 roku. Obecnie magazyn jest emitowany tylko w formie specjalnych odcinków.