fot.: Polsat/AXN

Polsat przesuwa serial „Ultraviolet” na 22:00

Telewizja Polsat podjęła decyzję o zmianie pory emisji serialu kryminalnego produkcji AXN pt. „Ultraviolet”.

Produkcja zgodnie z planem zadebiutuje w Polsacie 30 lipca. Stacja nie będzie jednak emitować jej o 20:00 i 21:00. Serial będzie można śledzić we wtorki, ale dwie godziny później niż zapowiadano – po 22:00 i po 23:00. Pora emisji będzie ruchoma i będzie uzależniona od czasu trwania filmu, który będzie poprzedzać „Ultraviolet”.

„Ultraviolet” to opowieść o trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, bohaterka zostaje świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym Ola nie może się pogodzić, dlatego decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Przez internet poznaje grupę ludzi pod pseudonimem Ultraviolet rozwiązujących przypadki, których nie jest w stanie wyjaśnić policja. Ola przyłącza się do nich, by odnaleźć prawdę. Główną bohaterkę zagrała Marta Nieradkiewicz, a u jej boku pojawi się plejada polskich aktorów: Agata Kulesza w roli matki głównej bohaterki, Sebastian Fabijański jako policjant z łódzkiego wydziału zabójstw i terroru kryminalnego. W „Ultraviolecie” zobaczymy także, m.in.: Bartłomieja Topę, Marka Kalitę, Michała Żurawskiego.

Serial „Ultraviolet” inspirowany jest książką „The Skeleton Crew” autorstwa Deborah Halber. Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa i Sławomir Fabicki. W produkcję zaangażowani byli także twórcy amerykańscy – producentami wykonawczymi są bowiem Wendy West („Dexter”, „Czarna lista”) oraz Barry Josephson („Kości”, „Zaczarowana”, „Bardzo Dziki Zachód”).