Terentiew o Polsacie

Żeby walczyć o reklamodawców, Polsat poszukuje projektów dla różnych grup odbiorców. Najważniejsi pozostają widzowie w wieku 16-49 lat - mówi Nina Terentiew w wywiadzie dla Gazety Prawnej.

Żeby walczyć o reklamodawców, Polsat poszukuje projektów dla różnych grup odbiorców. Najważniejsi pozostają widzowie w wieku 16-49 lat – mówi Nina Terentiew w wywiadzie dla Gazety Prawnej.

Jak chcecie walczyć o rynek reklamowy? Jaki będzie docelowy wizerunek stacji?

Terentiew: Teraz pracujemy nie tylko nad tym, żeby dotychczasowi widzowie nadal oglądali Polsat, ale również i nad tym, by pozyskać nowe grupy odbiorców. Taki cel możemy osiągnąć odpowiednio skonstruowaną ofertą programową. Widownia i profil widza Polsatu bardzo się zmieniły. Ogląda nas nie tylko tzw. masowy widz, którego bardzo szanujemy, ale również spora grupa widzów z większych miast o wyższym wykształceniu i wyższych dochodach. Naszym priorytetem nadal pozostaje grupa 16-49, najatrakcyjniejsza z punktu widzenia reklamodawców, ale wciąż szukamy projektów mogących zainteresować różne grupy odbiorców. Konkurencja jest ogromna, dlatego pozytywne efekty przynieść może tylko praca nad jakością.

W ubiegłym roku większość programów Polsatu zawiodła, zaś konkurencyjny TVN piął się w górę. Jakie były przyczyny tej porażki?

W ubiegłym roku opinia o stacji, a także powodzenie jej programów były moim zdaniem znacznie gorsze niż Polsat na to zasługiwał. Brakowało przede wszystkim umiejętnego wykorzystania potencjału stacji: gwiazd, które stworzyła, i jej wyjątkowej oferty programowej, takiej jak zagraniczne hity serialowe czy filmowe. Chodziło o to, żeby pokazać, że jesteśmy najlepsi, mamy najlepszych aktorów, największe gwiazdy, najlepsze filmy, a nasze programy są bardzo ciekawe. Przecież to Polsat wylansował Kubę Wojewódzkiego, a Wydarzenia od Faktów dzieli już niewielka różnica. W naszych serialach występują takie gwiazdy, jak Bogusław Linda, Małgorzata Foremniak, Paweł Wilczak, Krzysztof Pieczyński i wiele innych. Jedną z gwiazd serialu Fala zbrodni jest aktorka Agnieszka Dygant. To ogromny potencjał, który był do tej pory niewykorzystywany, choćby na polu budowania wizerunku stacji.

Jakie programy mają w tym roku pomóc wam wygrać z TVN rywalizację o tytuł najchętniej oglądanej stacji komercyjnej?

Wysokie wyniki oglądalności naszych tegorocznych premier mówią same za siebie. Przygotowaliśmy dla naszych widzów potężną dawkę polskich i amerykańskich seriali oraz filmów, a także rozrywkę w postaci programu Jak Oni śpiewają. W tej chwili pracujemy nad kolejnymi nowościami. W tym roku znacznie zwiększyliśmy inwestycje programowe i na tym nie poprzestaniemy. Jedną z nowości, która pojawi się w jesiennej ramówce, jest program X Factor. Będziemy w nim szukać utalentowanych zespołów w trzech różnych grupach wiekowych. Ich występy oceni jury. Można powiedzieć, że jest to w pewnym sensie odmiana Idola, ale naszym zdaniem o wiele lepsza i ciekawsza. Obecnie bardzo intensywnie nad nim pracujemy, czeka nas kompletowanie jury.

Wywiad dla Gazety Prawnej