fot.: Pixabay

TV Biznes i Polsat News przywracają codzienny program ekonomiczny

Dzisiaj do oferty kanałów TV Biznes i Polsat News powróci codzienny program informacyjno-edukacyjny „Ekonomia i rynek”. Cykl wraca na antenę z dużym opóźnieniem. Początkowo planowano, że jego druga edycja ruszy we wrześniu ub.r. Ostatnie wydanie pierwszej serii nadano 25 czerwca 2010 r.

Program cieszy się dużym zaufaniem naszych widzów i należy do najchętniej oglądanych na antenie TV Biznes – mówi w „Rzeczpospolitej”, we współpracy z którą powstaje ten projekt, Krystyna Swojak, szefowa działu marketingu stacji. – W poprzedniej edycji zdarzało się, że jeden odcinek oglądało 70 tys. osób, a w stacji Polsat News nawet ponad 120 tys. – dodaje.

„Ekonomia i rynek” będzie pokazywana w kilku odsłonach na dwóch antenach (w dni powszednie). Premiera ma odbywać się o godz. 21:15 w TV Biznes, a w Polsat News po północy oraz następnego dnia o 09:10 w TV Biznes, a w Polsat News o 15:35, zamiast „Giełdy komentarzy”. Pozostałe emisje w TV Biznes: o 18:00 i 00:20.

Cykl nadal będzie prowadzić Marek Wójcicki z TV Biznes. – Program ma w dużej mierze charakter edukacyjny, ale nie brakuje w nim również części informacyjnej, czyli najbardziej aktualnych i najciekawszych wydarzeń ekonomicznych – mówi na łamach „Rzeczpospolitej” Wójcicki. – Interesują nas zarówno wydarzenia krajowe, jak i te, które dotyczą problemów europejskich i światowych, zwłaszcza gdy mają bezpośredni wpływ na życie gospodarcze w Polsce – dodaje.

Pierwsze tematy, które zostaną proszone w programie to między innymi: sprawy przyszłych emerytur, wyboru otwartych funduszy emerytalnych, finanse osobiste, deficyt budżetowy państwa, porady, jak napisać dobre CV lub dobrać strój biznesowy. Program jest dofinansowywany ze środków Narodowego Banku Polskiego.