Lis kończy 41 lat

Tomasz Lis, członek zarządu TV Polsat i prowadzący Co z ta Polską?, kończy dzisiaj 41 lat. Według sondażu z 2006 roku jest na pierwszym miejscu, jako najchętniej wskazywany dziennikarz telewizyjny.

Tomasz Lis, członek zarządu TV Polsat i prowadzący Co z ta Polską?, kończy dzisiaj 41 lat. Według sondażu z 2006 roku jest na pierwszym miejscu, jako najchętniej wskazywany dziennikarz telewizyjny.

Ukończył kierunek dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Rozpoczął studia prawnicze, jednak ich nie ukończył Karierę telewizyjną rozpoczął już jako student IV roku dziennikarstwa. Swoją pierwszą praktykę rozpoczął w państwowej telewizji (TVP). 3 maja 1990 roku zadebiutował w głównym wydaniu Wiadomości. W TVP pracował do 1997 roku. Przez ten okres był sprawozdawcą sejmowym, a także korespondentem w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Do Polski powrócił w 1997 roku. Zaraz potem rozpoczął pracę w telewizji komercyjnej – TVN. Został prezenterem i redaktorem naczelnym programu informacyjnego Fakty. Od 3 października 1997 r. codziennie od poniedziałku do piątku prowadził główne wydanie Faktów o godzinie 19:00. To dzięki niemu program odnosi teraz tak znaczące sukcesy. Niestety 10 lutego 2004 roku został zwolniony ze stacji Walterów. Powodem zwolnienia był sondaż prezydencki Pracowni Badań Społecznych opublikowany w styczniu 2004 roku. Według niego Tomasz Lis zajął drugie miejsce zaraz po Jolancie Kwaśniewskiej. Ostatecznie była gwiazda TVN, nie zdecydowała się na start w wyborach prezydenckich.


Co z tą Polską?, Tomasza Lisa

W 2003 roku wydał książkę pod tytułem Co z tą Polską ?, która sprzedała się do 20 kwietnia 2004 roku w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy. 1 września 2004 roku znalazł zatrudnienie w pierwszej polskiej prywatnej telewizji – Polsat. Został członkiem zarządu i dyrektorem programowym telewizji Polsat. Oprócz tego objął funkcję wydawcy i kierownika zespołu dziennikarzy programu informacyjnego Wydarzenia. Dużą oglądalność ma jego autorski program Co z tą Polską ? nadawany w każdy czwartek o godzinie 22:30. Tomasz Lis był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. trzy Wiktory, tytuł Dziennikarza Roku 1999. Był laureatem konkursu Telekamery 2006, otrzymując nagrodę dla najlepszego publicysty.

Biografia za: echonet.glt.pl