„Zabij mnie śmiechem”: jesienne show Polsatu

W sobotnie wieczory na przełomie września i paĹşdziernika Telewizja Polsat zaprezentuje nowy program rozrywkowy pt. "Zabij mnie śmiechem". Do programu stacja szuka ludzi, którzy uprawiają stand-up - czyli tych, którzy rozśmieszają publiczność mówiąc własne teksty bez cenzury.

W sobotnie wieczory na przełomie września i paĹşdziernika Telewizja Polsat zaprezentuje nowy program rozrywkowy pt. „Zabij mnie śmiechem”. Do programu stacja szuka ludzi, którzy uprawiają stand-up – czyli tych, którzy rozśmieszają publiczność mówiąc własne teksty bez cenzury.

Polsat szuka także nieznanych jeszcze szerokiej publiczności kabaretów z całej Polski. Chce również pokazać tych, którzy uważają, że swoimi zdolnościami są w stanie rozśmieszyć publiczność do łez.

Tak jak przed laty wystartowała liga młodych kabaretów, np. Ani Mru Mru, Łowcy. B czy Neonówka, które dziś są niekwestionowanymi gwiazdami, tak i teraz kanał ma nadzieję, że i dzięki temu programowi wyłonione zostaną nowe osobowości świata kabaretu i rozrywki.

Uczestnicy programu zostaną wyłonieni w drodze castingu. Pierwszy odbędzie się w Zielonej Górze (3 września). Kolejne w: Poznaniu (4 września), w Krakowie (5 września), Warszawie (11 września) oraz w Sopocie (12 września).

– Tych, których zaprosimy do programu wskaże z jednej strony producent, reżyser i prowadzący, z drugiej zaś strony – nie bez znaczenia będzie reakcja, czyli śmiech wszystkich obecnych podczas castingu, m.in. ekipy realizacyjnej: operatorów, dźwiękowców, obsługi planu i publiczności, ponieważ poczucie humoru jest indywidualną cechą każdego człowieka i nie łączy się ze sprawowaną funkcją. Przed uczestnikami, więc nie lada zadanie, ponieważ nie łatwo rozbawić ekipę, która, jak to w telewizji bywa, nie jedno już widziała – mówi Nina Terentiew, Dyrektor Programowy stacji.

Formuła show jest bardzo przejrzysta. Każdy z występujących na scenie ma 3 minuty na to, aby, jak mówi tytuł – zabić publiczność śmiechem. O przejściu zawodnika do finału decydują wyłącznie smsy widzów.

Do prowadzenia programu zaproszono Tomasza Kammela i Maryjusza Kałamagę. Tomasz Kammel słynie z estradowej klasy i opanowania, a przez ostatni rok z wielką pasją uprawiał stand up (gatunek kabaretu, który przywędrował do nas z Ameryki, zdobywając coraz większe rzesze fanów w Polsce). Kompetencje Mariusza Kałamagi w dziedzinie rozśmieszania są powszechnie znane. Któż, bowiem nie dał się uwieść urokowi osobistemu słynnego „żółtego sweterka” z Kabaretu Łowcy B.

W programie stacja będzie też gościć znane gwiazdy sceny kabaretowej w ich premierowych skeczach.

– Telewizja Polsat od lat stawia na kabarety. Świadczyć o tym może niewątpliwy sukces Kabaretonów na Sopot TOP trendy Festiwal, cykl programowy „Piotr Bałtroczyk przedstawia” czy też rokroczne Kabaretobranie. Oczywistym, więc było stworzenie programu, w którym młodzi, nieznani jeszcze ludzie będą mogli zaprezentować swój komediowy talent i stanąć w szranki o główną nagrodę – stypendium w jednej z Comedy School w USA. Mamy nadzieję, że walka będzie ostra, a orężem śmiech publiczności – dodaje Nina Terentiew.