Cyfrowy Polsat potwierdza

Cyfrowy Polsat potwierdził w oficjalnym komunikacie, że podpisał umowę na wyłączność wśród polskich platform z Viasat Broadcasting o dołączenia kanału TV1000 do Pakietu Film swojej platformy cyfrowej.

Cyfrowy Polsat potwierdził w oficjalnym komunikacie, że podpisał umowę na wyłączność wśród polskich platform z Viasat Broadcasting o dołączenia kanału TV1000 do Pakietu Film swojej platformy cyfrowej.

Oficjalny start kanału nastąpi w marcu br. (nie podano dokładnie). TV1000 jest kanałem filmowym dobrze znanym w krajach skandynawskich, nadbałtyckich, Rosji oraz w niektórych częściach Europy Zachodniej i Środkowej. Teraz za jego pośrednictwem także polscy widzowie będą mieli dostęp do hitów filmowych oraz klasyki kina. Kanał TV1000 będzie dostępny od marca wyłącznie w Cyfrowym Polsacie, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. To już jedenasty kanał filmowy w ofercie platformy.

Dominiki Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu powiedział:
– To pierwszy kanał z grupy stacji TV 1000, który jest dedykowany tylko jednemu krajowi. Cieszymy się, że to właśnie nasza platforma przedstawi go polskim widzom. Wierzymy, że śladem krajów skandynawskich i 18 krajów Europy Zachodniej i Środkowej, w których dostępny jest kanał TV 1000, zostanie on szybko doceniony przez naszych odbiorców.

Zawartość programową TV1000 stanowić będą produkcje hollywoodzkie prezentujące szeroki wachlarz gatunków filmowych – od kina akcji po fantastykę naukową, od thrillerów po komedie, kryminały i filmy o miłości, a także tematycznie zaplanowane wieczory i weekendy. Kanał zaprezentuje lubiane na całym świecie filmy i pokaże znakomite role gwiazd kina z okresu ostatnich 30 lat. Wszystkie filmy TV1000 nadawane będą w polskiej wersji językowej.

Każdy, kogo interesuje klasyka filmowa i najnowsze produkcje prosto z Hollywood, znajdzie na antenie TV1000 coś dla siebie. Widzowie będą mogli obejrzeć filmy, bez których nie sposób mówić o współczesnej kinematografii, jak Kotka na gorącym blaszanym dachu, Moje własne Idaho czy Oczy szeroko zamknięte. Dużą zaletą filmów TV1000 jest ich gwiazdorska obsada i wiele ról, które przeszły do historii kina, np. Gene Hackman w filmie Sezon rezerwowych, Clint Eastwood w Biały myśliwy, Czarne serce czy Jennifer Aniston w Rock Star.

Viasat Broadcasting jest jedną z firm wchodzących w skład międzynarodowego koncernu rozrywkowego Modern Times Group – MTG AB. Modern Times Group jest największym operatorem bezpłatnej i płatnej telewizji w Skandynawii i krajach nadbałtyckich, a także większościowym udziałowcem w największej rosyjskiej niezależnej sieci telewizyjnej. Bezpłatne kanały nadaje w dziesięciu krajach europejskich, a kanały płatne zobaczymy w 22 państwach Europy. Programy Viasat Broadcasting docierają łącznie do ponad 80 milionów widzów w Europie.

Źródło: Cyfrowy Polsat, satkurier.pl