Polsat zainwestuje w TV Biznes

Telewizja Polsat przeznaczy ok. 40 mln zł na zmiany w TV Biznes, w tym na przeniesienie newsroomu z Poznania do Warszawy - wynika z informacji serwisu internetowego miesięcznika Press.

Telewizja Polsat przeznaczy ok. 40 mln zł na zmiany w TV Biznes, w tym na przeniesienie newsroomu z Poznania do Warszawy – wynika z informacji serwisu internetowego miesięcznika Press.

W czwartek Polsat poinformował o kupnie wszystkich udziałów w TV Biznes od spółki Media Biznes, która należy do prof. Piotra Chomczyńskiego. Nowy właściciel zamierza wzmocnić ofertę programową kanału, poprawić jakość techniczną i wspomóc zespół redakcyjny własnym dziennikarzami. Do podejmowanych dotąd tematów gospodarczych TV Biznes stopniowo będzie dołączać problematykę społeczno-polityczną.
Choć kierownictwo stacji zapowiada wzrost zatrudnienia, spora część poznańskich dziennikarzy boi się zmian. – Ja sam jestem zainteresowany przeniesieniem do Warszawy. Jednak wielu kolegów negatywnie podchodzi do tej perspektywy. Najgorsze, że nie wiemy dokładnie, co nas czeka. Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższy rok będziemy kanałem ekonomicznym. Jeśli taka formuła nie wypali, to pewnie zrobią z nas kanał informacyjny – mówi anonimowo jeden z poznańskich dziennikarzy TV Biznes.

Konkurencji w postaci kanału poświęconego sprawom ekonomicznym nie obawia się Adam Pieczyński, prezes TVN 24. – Pozycja stacji, którą reprezentuję, rośnie od dłuższego czasu. Cieszy nas wysoka popularność programów biznesowych. Pracujemy nad tym, żeby wykorzystać ten sukces – mówi.

Pod koniec stycznia Piotr Walter, prezes TVN SA, w wywiadzie dla Gazety Prawnej nie wykluczył, że TVN uruchomi w 2007 roku kanał o profilu biznesowym. Pieczyński zapytany, czy taka stacja może powstać, odpowiada: – Nie mogę zdradzić, jakie są nasze plany.

Źródło: press.pl