Sylwester z Polsatem ponownie w Warszawie

Stolica po raz drugi przywita Nowy Rok na wielkim koncercie sylwestrowym, organizowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa i Telewizję Polsat. Partnerem strategicznym koncertu jest Radio Zet. Motywem przewodnim tegorocznej „Sylwestrowej mocy przebojów” będą największe hity niekwestionowanej ikony popu – Michaela Jacksona.

Stolica po raz drugi przywita Nowy Rok na wielkim koncercie sylwestrowym, organizowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa i Telewizję Polsat. Partnerem strategicznym koncertu jest Radio Zet. Motywem przewodnim tegorocznej „Sylwestrowej mocy przebojów” będą największe hity niekwestionowanej ikony popu – Michaela Jacksona.

Wspólnie z mieszkańcami Warszawy, którzy – miejmy nadzieję – równie licznie jak w zeszłym roku zgromadzą się na placu Konstytucji, w zabawie weĹşmie udział wielomilionowa rzesza widzów Polsatu. Nie zabraknie oczywiście największych polskich gwiazd – m.in. Edyty Górniak, Muńka, Macieja Maleńczuka, Andrzeja Piasecznego, Urszuli, Stachurskiego, Lady Pank, a także wykonawców z zagranicy – zespołów Shaun Baker, September, Bananarama.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00 na placu Konstytucji w Warszawie oraz na antenie Polsatu i trwać będzie co najmniej pięć i pół godziny.

Warszawa, zgodnie z tradycją największych stolic, po raz kolejny organizuje zabawę sylwestrową na wielką skalę. Tak jak mieszkańcy Londynu, Paryża, Wiednia, Rzymu, Pragi, Berlina czy Amsterdamu, również mieszkańcy naszej stolicy mogą powitać Nowy Rok podczas wielkiej plenerowej zabawy sylwestrowej. Na ubiegłorocznej imprezie na placu Konstytucji bawiła się rekordowa liczba ponad 100 tys. osób, toast noworoczny wzniosło wraz z warszawiakami 4 miliony widzów, a w czasie całej transmisji Polsat odwiedziło prawie 13,5 mln widzów.


Konferencja prasowa (fot. materiały prasowe)

O północy życzenia noworoczne warszawiakom i telewidzom z całej Polski złoży Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wejściu w Nowy Rok towarzyszyć będzie pokaz sztucznych ogni oraz występ wybitnej śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej, która zaśpiewa jedną z najpopularniejszych na świecie arii operowych „Pijmy za zdrowie miłości”.

Podczas tej jedynej w roku nocy wystąpią gwiazdy zagraniczne: Shaun Baker, September, Bananarama, Snap, oraz polscy wykonawcy: Edyta Górniak, Andrzej Piaseczny, Maciej Maleńczuk, Stachursky, Muniek, Lady Pank, Urszula, Natalia Lesz, Big Cyc, Szwagierkolaska, Formacja Nieżywych Schabuff, Norbi, Bracia. Dla fanów Michaela Jacksona przygotowana została szczególna niespodzianka. Na scenie bowiem pojawi się… Michael Jackson, a właściwie jego wierna kopia, czyli Earnest Valentino jako Michael Jackson. Spektakularne i widowiskowe show Earnesta Valentino, jego niesamowity wygląd i sceniczne ruchy w połączeniu z charyzmatyczną osobowością oraz łudzącym wręcz podobieństwem do Michaela Jacksona, zagwarantują fanom króla popu wspaniałą zabawę. W tym roku Valentino świętuje jubileusz 35-lecia działalności artystycznej. Dał w tym czasie ponad 6 tys. koncertów na całym świecie i został okrzyknięty najlepszym naśladowcą Michaela Jacksona. Jego największym osiągnięciem jest 45 minutowy występ dla Jacko, który miał miejsce podczas legendarnego „Killer-Thriller Party” w 2002 roku w Londynie. Wówczas Jackson zachwycony występem powiedział: „Earnest, you are incredible!”.


Śpiewa Alicja Węgorzewska (fot. materiały prasowe)

Zabawę sylwestrową na placu Konstytucji poprowadzą dwie wspaniałe pary: Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz oraz Agata Młynarska i Maciej Dowbor. Maryjusz Kałamaga zamieni się w charyzmatycznego wróżbitę, natomiast Kabaret Chatelet spędzi sylwestra… w kuchni na zapleczu sceny, gdzie będą wpadać na odpoczynek artyści.

Gwiazdy będzie wspierała grupa tancerzy starannie wyselekcjonowanych podczas castingu w szkole Marcina Hakiela, który odbędzie się 12 grudnia. Pod czujnym okiem profesjonalistów zostanie wówczas wyłonione grono najlepszych wykonawców tańca „moonwalk”, który, dzięki ikonie popu – Michaelowi Jacksonowi, stał się jednym z najpopularniejszych kroków tanecznych na świecie. Earnest Valentino zadecyduje, który z tancerzy otrzyma Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy i nagrodę pieniężną.

Koncert sylwestrowy odbędzie się na gigantycznej, multimedialnej scenie, której budowa rozpoczęła się 8 grudnia. Konstrukcja sceny wraz ze scenografią ma szerokość 80 m, a wysokość ok. 30 m. W czasie koncertu zabłysną światła o mocy wystarczającej do oświetlenia 60 tysięcznego miasta. Moc nagłośnienia będzie 2 razy większa niż na warszawskim koncercie Madonny w sierpniu br., przy czym nie będzie to w jakikolwiek sposób zagrażać zdrowiu uczestników zabawy. Do ogrodzenia sceny i sektorów dla publiczności wykorzystane zostaną płotki zabezpieczające o łącznej długości 3,5 km.

Organizatorzy zabawy sylwestrowej są w stałym kontakcie z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych MDM-u, którzy – wzorem ubiegłego roku – zostali poinformowani o szczegółach przygotowywanej imprezy.

Chcemy, aby warszawski sylwester stał się tradycją, a tradycji się nie zmienia. Wszyscy wiedzą jaka jest sytuacja gospodarcza więc spytaliśmy warszawiaków czy chcą sylwestra. Zdecydowana większość opowiedziała się za imprezą. Z badań wynika, że 36 proc. chce zabawy na taką samą skalę a kolejne 34 proc. godzi się na trochę mniejszą. Tylko 28 proc. chciałoby zrezygnować z zabawy. Dlatego postanowiliśmy go zorganizować. Tegoroczny sylwester kosztować będzie 3,6 mln zł. Mamy nadzieję, że na zabawę przyjdzie co najmniej tyle osób ile w zeszłym roku. Serdecznie zapraszam – podkreśliła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.


Nina Terentiew i Hanna Gronkiewicz-Waltz (fot. materiały prasowe)

Wszelkie informacje organizacyjne, pomocne warszawiakom w związku z sylwestrem, dostępne są na uruchomionej dziś stronie internetowej sylwester-2009.waw.pl oraz na um.warszawa.pl. Znajduje się na niej m.in. szczegółowa mapka przedstawiająca teren imprezy z zaznaczeniem wszystkich wejść, punktów medycznych, punktów informacyjnych, punktów gastronomicznych, ograniczeń i zakazów dla ruchu samochodowego.