Polsat kupi TV Biznes?

Polsat kupuje kanał TV Biznes. W ten sposób stacja chce walczyć o widzów TVN 24. Szefem projektu ma zostać Wojciech Szeląg, dziennikarz zajmujący się tematyką gospodarczą w Polsacie.

Wartość TV Biznes szacuje się na 20 – 25 milionów złotych. To wygórowana kwota jak na tak małą stację, lecz jest ona dla Zygmunta Solorza szalenie atrakcyjna, bo na jej podstawie ma zostać zbudowany rywal dla najważniejszego w Polsce kanału informacyjnego tvn24 – pisze Rzeczpospolita. Właściciel Polsatu Zygmunt Solorz potwierdza, że rozmowy w tej sprawie toczą się od kilku miesięcy. Ale twierdzi, że umowy jeszcze nie podpisał. Przyznaje to także mec. Józef Birka, członek rady nadzorczej telewizji Polsat. – Rozmawiamy, ale jeszcze nie sfinalizowaliśmy transakcji – podkreśla w rozmowie z gazetą.

Sądzę, że Zygmunt Solorz bacznie obserwował coraz większe uznanie widzów i pokaźne wpływy od reklamodawców. Teraz Polsat dzięki TV Biznes chce stworzyć podobny kanał – mówi Rzeczpospolitej Marcin Rupiński, analityk z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Dodaje, że plusem TV Biznes jest marka oraz rosnąca oglądalność i reklamodawcy.

Wg Rzeczpospolitej kanał nadal będzie nosił nazwę TV Biznes i pozostanie osobną spółką z oddzielnym zarządem w ramach grupy Polsat co najmniej do końca tego roku. Informację o przejęciu TV Biznes nadawcy mają ogłosić w czwartek. Będzie to czwarty kanał tematyczny Polsatu po Polsat Sport, Polsat Zdrowie i Uroda oraz Polsat Sport Extra. W tym roku ma jeszcze ruszyć kanał erotyczny.

TV Biznes założył w 2004 roku biochemik, prof. Piotr Chomczyński. Stacja od samego początku jest w całości poświęcona sprawom biznesowym. Prezesem stacji jest Piotr Barełkowski. Plany uruchomienia kanału informacyjnego ma także publiczna TVP. Jej prezes Bronisław Wildstein ma nadzieję, iż w połowie tego roku będzie mógł pokazać gotowy projekt TVP Info.

Źródło: Rzeczpospolita, wirtualnemedia.pl