Polsat nie chce Sikory

Kilka dni temu media informowały, że Polsat pracuje nad nowym kryminalnym programem, którego prowadzącym będzie bohater filmu Dług - Sławomir Sikora. Okazuje się, że program prawdopodobnie wcale nie powstanie.

Kilka dni temu media informowały, że Polsat pracuje nad nowym kryminalnym programem, którego prowadzącym będzie bohater filmu Dług – Sławomir Sikora. Okazuje się, że program prawdopodobnie wcale nie powstanie.

Jak mówi Gazecie Wyborczej Tomasz Lis, członek zarządu Polsatu, program kryminalny, którego gospodarzem byłby skazany za zabójstwo to pomysł nieetyczny i niesmaczny. Jak można przeczytać w Gazecie Wyborczej, na razie nakręcono jeden odcinek, tzw. zwiastun, ale nie podjęto jeszcze decyzji, czy znajdzie się na emisji. Oficjalne stanowisko Polsatu brzmi – program jest na razie w fazie projektu i nie został jeszcze skierowany do produkcji.

O tym, czy jakiś program wejdzie do ramówki decyduje zarząd stacji, a nie producent czy reporter. Według mojej wiedzy ten przypadek zostanie tylko na papierze – mówi w rozmowie z Gazeta Wyborczą Tomasz Lis. Lis dodał w rozmowie z Wyborczą, że stacja ma do czynienia z nadgorliwością autopromocyjnej reportera Polsatu, który wymyślił sobie jakiś program i poszedł się nim chwalić do mediów, podczas gdy zarząd w ogóle się takim pomysłem nie zajmował.

Źródło: Gazeta Wyborcza, media2.pl