Cyfrowy Polsat o kradzieży sygnału

W Legionowie trwa VI ogólnopolskie seminarium poświęcone problematyce kradzieży sygnału telewizyjnego. W spotkaniu będą uczestniczyć m.in. przedstawiciele platformy Cyfrowy Polsat.

W Legionowie trwa VI ogólnopolskie seminarium poświęcone problematyce kradzieży sygnału telewizyjnego. W spotkaniu będą uczestniczyć m.in. przedstawiciele platformy Cyfrowy Polsat.

Celem spotkania, którego organizatorem jest stowarzyszenie Sygnał, jest omówienie działań, które podnoszą skuteczność walki z piractwem telewizyjnym, podsumowanie współpracy z organami ścigania oraz akcji prowadzonych w ubiegłym roku. W seminarium będą uczestniczyć funkcjonariusze Policji z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą Komend Wojewódzkich i Komendy Głównej Policji oraz przedstawiciele firm członkowskich stowarzyszenia Aster, Canal+ Cyfrowy, Cyfrowego Polsatu, HBO, Lege Artis Service, Multimedia Polska, UPC.

Podczas dwóch dni spotkań (25-26 01.07 zostaną podsumowane działania podejmowane w walce z kradzieżą sygnału telewizyjnego w 2006 roku oraz omówione wyniki tych działań. Zostaną przeanalizowane problemy, z jakimi spotykają się na co dzień operatorzy telewizji kablowych i satelitarnych, nadawcy kanałów płatnych, a także funkcjonariusze operacyjni Policji. Przedstawione zostaną również wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie stowarzyszenia na temat postrzegania piractwa. Podsumowując zeszłoroczne działania stowarzyszenie postanowiło nagrodzić zespół operacyjny policji, który w 2006 r. przeprowadził najbardziej spektakularną akcję przeciwko piratom. Nagroda stowarzyszenia Sygnał zostanie wręczona przedstawicielom Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji Z/S w Radomiu za inicjatywę i skuteczne przeprowadzenie działań antypirackich. Ich efektem było zatrzymanie w krótkim czasie ponad 70 piratów działających w internecie na terenie całego kraju.

Źródło: media2.pl