Skazany na śmierć w Polsacie

Od 28.01.07 w każda niedzielę o godz. 20.00 TV Polsat zaprasza na nowy serial - Skazany na śmierć - najpopularniejszy dramat telewizyjny i zdobywca nagród: Publiczności (People\'s Choice Awards) i Emmy.

Od 28.01.07 w każda niedzielę o godz. 20.00 TV Polsat zaprasza na nowy serial – Skazany na śmierć – najpopularniejszy dramat telewizyjny i zdobywca nagród: Publiczności (People\’s Choice Awards) i Emmy.

Bohaterem serialu jest Michael Scofield – młody, niezwykle utalentowany inżynier, którego brat Lincoln Burrows został skazany na karę śmierci. Do wykonania wyroku w więzieniu stanowym Fox River pozostało już tylko trzy tygodnie. Scolfield przekonany o jego niewinności podejmuje brawurową próbę ratowania jego życia. Większość mężczyzn zrobiłoby wszystko, by uwolnić się zza krat, on odrzuca wszystko, przekreśla błyskotliwą karierę i pozorując napad na bank dostaje się do tego samego więzienia, by od środka przygotować wielką ucieczkę. Nikt nie wie, że Michael projektował Fox River i wchodzi do niego z wytatuowanym na ciele schematem pod postacią nic nie znaczącej grafiki. Od pierwszej chwili wprowadza w czyn idealnie precyzyjny plan działania. Każdy kolejny odcinek tego serialu odsłania kolejne elementy bezbłędnej układanki. Krok po kroku odkrywamy geniusz Michaela. Ale czy on i jego brat przetrwają w więziennej rzeczywistości, by móc uciec?

Prison Break miał premierę na antenie amerykańskiej telewizji Fox dnia 29. sierpnia 2005 r. i już pilotażowy odcinek osiągnął rekordową oglądalność. Pierwotnie planowano 13. odcinków pierwszego sezonu, lecz w związku z niebywałym sukcesem tej produkcji jeszcze w trakcie sezonu zdecydowano się zwiększyć ich liczbę do 22. Od 21. sierpnia 2006r. widzowie w USA oglądają już odcinki drugiej serii… Mimo, że Prison Break nadawany jest od tak niedawna, już zdobył spore grono fanów na całym świecie oraz zaskarbił sobie życzliwość krytyków i otrzymał 4 prestiżowe amerykańskie telewizyjne wyróżnienia oraz 11 niemniej ważnych nominacji.

Źródło: Polsat