Minął rok

Jaki był miniony rok dla Polsatu? Jakie sukcesy, a jakie porażki zanotowała na swoim koncie telewizja Zygmunta Solorza i platforma Cyfrowy Polsat. Oto subiektywne podsumowanie roku przygotowane przez serwis tvpolsat.info.

Jaki był miniony rok dla Polsatu? Jakie sukcesy, a jakie porażki zanotowała na swoim koncie telewizja Zygmunta Solorza i platforma Cyfrowy Polsat. Oto subiektywne podsumowanie roku przygotowane przez serwis tvpolsat.info.

Luty
Nowe oblicze Polsatu
Pod koniec lutego TV Polsat zmieniła swój logotyp, pojawiła się również nowa oprawa graficzna (przygotowana przez niemiecką firmę Velvet). Ruszyła także kampania reklamowa promująca nowe oblicze stacji.

Marzec
Kara dla Polsatu
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na Telewizję Polsat kare finansową za nadanie programu Kuba Wojewódzki z udziałem Kazimiery Szczuki, w którym wypowiadała się ona na temat niepełnosprawnej Magdy Buczek, lektorki Radia Maryja.

Mundial w Polsacie
W połowie marca Polsat poinformował o nabyciu praw do pokazywania spotkań w ramach piłkarskich Mistrzostw Świata w Niemczech. Wszystkie 64 mecze można było zobaczyć w Polsacie Sport Extra. 32 spotkania pokazała również TVP, a część także Polsat otwarty.

Kwiecień
Polsat wypada poza podium
Nie pomogła nowa ramówka, ani zmiana wizerunku stacji. Polsat spada na czwarte miejsce w rankingu najchętniej oglądanych stacji w Polsce.

Polsat traci Ligę Mistrzów
Polsat przegrywa przetarg na Ligę Mistrzów. Przez trzy sezony w TVP zobaczymy tylko jeden mecz w każdej kolejce fazy grupowej i pucharowej, resztę w nowym kanale sportowym ITI – nsport.

Polsat w komórkach
Polska Telefonia Cyfrowa wraz z TV Polsat udostępniła wszystkim abonentom sieci Era i użytkownikom Tak Tak, którzy posiadają telefony z funkcją video, serwisy dotyczące programów Polsatu.

Maj
Polsat Sport Extra HD
Polsat (jako pierwszy polski nadawca) transmitował \”na żywo\” mecze MŚ w piłce nożnej w Niemczech w technologii HD.

Czerwiec
Polsat opuszcza Puls
Rupert Murdoch, właściciel koncernu medialnego News Corp. zostaje nowym inwestorem TV Puls. Zastąpił on powiązaną z Polsatem spółkę Ster, która wcześniej finansowała telewizję franciszkanów.

Lipiec
Koncert dla Varius Manx
Kasia Kowalska, Maanam, Kasia Stankiewicz, Anita Lipnicka, Kuba Badach, Piasek, Sistars, Blue Cafe, Monika Brodka, Tomek Makowiecki, Mandaryna, Gosia Da Luxe to gwiazdy, które zdecydowały się wziąć udział w charytatywnym koncercie na rzecz Varius Manx (pokazała go Telewizja Polsat).

Sierpień
Wojewódzki w TVN
Kuba Wojewódzki, dotychczasowa gwiazda telewizji Polsat przechodzi do TVN.

Wrzesień
Siatkarska Liga Światowa w Polsacie
TV Polsat odebrała TVP prawa do transmisji rozgrywek siatkarskiej Ligi Światowej. Umowa z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej będzie obowiązywać przez dwa lata. Na jej mocy Polsat będzie mógł transmitować rozgrywki Ligi Światowej, wszystkie turnieje reprezentacji seniorskich kobiet i mężczyzn, mecze World Grand Prix i Swatch FIVB World Tour.

Nowe kanały w Cyfrowym Polsacie
Od 2 paĹşdziernika pakiet Familijny został wzbogacony o: Eurosport, AXN (wcześniej dostępny w pakiecie Realx Mix) i kanał telezakupowy Mango 24.

9,90 zł za pakiet Mini
3 paĹşdziernika w Cyfrowym Polsacie ruszyły nowe, atrakcyjne promocje, które mają być odpowiedzią na ofertę platformy N. Każdy nowy abonent może wybrać jeden z trzech wariantów umowy. Nowością jest pakiet Mini w cenie zaledwie 9,90 zł miesięcznie.

Terentiew i Młynarska przechodzą do Polsatu
Nina Terentiew, była szefowa publicznej Dwójki objęła funkcję doradcy Zygmunta Solorza i zarządu do spraw produkcji polskiej. Do ekipy Polsatu dołączyła także inna gwiazda TVP2, Agata Młynarska.

PaĹşdziernik
Disney Channel w Cyfrowym Polsacie
Zgodnie z umową podpisaną 12 paĹşdziernika 2006, między Cyfrowym Polsatem, a firmą Walt Disney od 2 grudnia br. do oferty platformy kierowanej przez Dominika Libickiego dołączyła stacja Disney Channel.

Nowe logo Cyfrowego Polsatu
Cyfrowy Polsat zaprezentował oficjalnie swój nowy znak graficzny. Nowe logo nawiązuje do obecnego logotypu Polsatu, który wprowadzono wiosną.

Listopad
Solorz oskarżony
Z zachowanej teczki właściciela Polsatu, Zygmunta Solorza wynika, że podpisał on w 1983 roku zobowiązanie o współpracy z SB. – Podpisałem to, co mi SB kazało podpisywać. Nie czuję się jednak winny, bo na nikogo nie donosiłem i nikomu nie zaszkodziłem – powiedział Solorz w wywiadzie dla Ĺťycia Warszawy.

Cyfrowy Polsat ma milion abonentów
Z raportów sprzedaży dekoderów Cyfrowego Polsatu wynika, że w czwartek, 16 listopada liczba abonentów tej platformy przekroczyła magiczną granicę 1 miliona. Oznacza to, że Cyfrowy Polsat jest obecnie największą platforma cyfrową w naszym kraju.

Formuła 1 dla Polsatu
Od przyszłego sezonu wyścigi Formuły 1 z udziałem Roberta Kubicy będzie można śledzić na antenach: Polsatu, Polsatu Sport i TV4. Przypomnijmy, że do tej pory prawa do transmisji miała TV4.

Grudzień
Axel Springer ma Polsat?
Axel Springer poinformował w komunikacie prasowym o nabyciu 25,1% akcji Telewizji Polsat. Za ćwierć Polsatu niemiecki koncern zapłacił 250 mln euro. Cena ta może jednak pójść w górę nawet o ok 50 mln złoty do końca 2008 roku.