Koniec Polsatu Zdrowie i Uroda

Przed nami ostatnie godziny nadawania Polsatu Zdrowie i Uroda. Jutro zastąpi go Polsat Cafe. Wycofywany kanał od dawna budził mieszane uczucia.

Jedni krytykowali go za niezliczoną ilość powtórek i odbieganie od zakładanej tematyki, a inni zaznaczali, że w ofercie umieszczono kilka ciekawych propozycji.

Poniżej subiektywny przegląd pozytywnych stron stacji.

Przekaz FTA
Jeden z atutów Polsatu Zdrowie i Uroda to jego niekodowany przekaz z satelity Hot Bird – 13E. Dzięki temu kanał znalazł się we wszystkich polskich platformach cyfrowych i zaistniał w świadomości posiadaczy indywidualnych zestawów satelitarnych. Także krajowe sieci kablowe otrzymywały pozwolenie na bezpłatne rozpowszechnianie stacji. Przypomnijmy, że Polsat Cafe nie będzie udostępniany w taki sposób. Nowy kanał zostanie zakodowany i znajdzie się w Pakiecie Familijnym Cyfrowego Polsatu oraz w ofercie zainteresowanych operatorów kablowych.


Wielkanocna oprawa stacji
Programy informacyjne
Niewątpliwą sympatią wśród widzów cieszyły się dwa programy z informacjami ze świata nauki i medycyny. Pierwszy z nich to Doniesienia medyczne. Gospodarzem magazynu był prof. Paweł Januszewicz. W każdym wydaniu pojawiały się autorskie felietony realizowane przez zespół kanału. Natomiast drugi program nosił nazwę Post Scriptum. Był to kilkunastominutowy przegląd informacji medycznych ze świata. Przygotowywał go m.in. Tomasz Jabłoński.


Prof. Paweł Januszewicz
Zagraniczne cykle dokumentalne
Ciekawym punktem ramówki kanału były zagraniczne dokumenty, które objaśniały widzom trudne zagadnienia z zakresu medycyny. Wśród filmów znalazły się m.in. cykl przedstawiający poszczególne fazy rozwoju płodu pt. Odyseja życia, seria o ludzkim organizmie pt. Wyprawa do wnętrza ciała oraz Przypadkowe odkrycia, produkcja opowiadająca o niezamierzonym wynalezieniu np. aspiryny.


Stacja informowała i edukowała
Operacje
Dzięki stacji Polsat Zdrowie i Uroda widzowie mogli poznać tajniki operacji plastycznych oraz powszechnych zabiegów medycznych. Były to bezpośrednie transmisje (operacje usunięcia zaćmy) oraz nagrane wcześniej zabiegi uczestniczek programu Chcę być piękna, a następnie zwykłych ludzi.


Chcę być piękna
Przypomnijmy, że Polsat Zdrowie i Uroda ruszył 1 sierpnia 2004 roku i miał propagować zdrowy styl życia oraz przekazywać informacje medyczne i naukowe. Kanał kończy nadawanie, ponieważ nie osiągnął zadowalających wyników oglądalności.


Zakochane serce, telenowela argentyńska

Z kamerą wśród ludzi Wojciecha Cejrowskiego


Daleko od noszy