Parodia Klossa w Polsacie

W przyszłym roku Polsat rozpocznie emisje serialu komediowego Halo Hans!, który będzie parodią kultowej produkcji Stawka większa niż życie. Zamiast agenta Klossa zobaczymy Hansa Klopssa.

W przyszłym roku Polsat rozpocznie emisje serialu komediowego Halo Hans!, który będzie parodią kultowej produkcji Stawka większa niż życie. Zamiast agenta Klossa zobaczymy Hansa Klopssa.

Nowy serial opowiadać będzie o dziwnych i śmiesznych przygodach sowieckiego agenta J-24, kontynuatora dzieła znanego z popularnej Stawki większej niż życie agenta J-23, czyli Hansa Klossa, który został uwikłany w wiele ciekawych intryg: miłosnych, obyczajowych i politycznych. Jak na prawdziwego bohatera przystało nie szczędzi on wysiłków, by pomóc bojownikom podziemia, światowej koalicji antyfaszystowskiej, Rządowi RP na wychodźstwie oraz zwłaszcza – pięknym kobietom odwiedzającym Warszawę w tajnych misjach.

Jeśli Hans Kloss jest agentem sowieckim, to w Stawce większej niż życie brakuje kluczowej postaci, jego oficera prowadzącego działającego na terenie Polski. Jeśli Hans Kloss co odcinek uwodzi atrakcyjną kobietę, to może warto zapytać, co się stało z wielkimi miłościami z poprzednich odcinków. Jeśli Hans Kloss podszywa się pod tzw. dobrego Niemca (oczywiście dobrego wedle kryteriów hitlerowskich), to człowiek, pod którego się podszywa powinien mieć przecież jako lojalny członek NSDAP rodzinę. A jeśli ma żonę, to kim ona jest i jak reaguje na jego podboje? – w żartobliwy sposób zdradzają kilka wątków twórcy serialu.

Halo Hans! to oryginalny format, będący jednocześnie nieco w poetyce popularnej brytyjskiej serii komediowej Allo, allo! – mówi wortalowi wirtualnemedia.pl Maciej Strzembosz, szef firmy producenckiej Studio A (m.in. \”Ranczo\”, \”Kasia i Tomek\”, \”Camera Cafe\” oraz \”Miodowe lata\”, która będzie produkować \”Halo Hans!\”

Reżyserem serialu został Wojciech Adamczyk. W rolach głównych zobaczymy: Cezarego Żaka jako pułkownika Jabłuszenko, rezydenta sowieckiego wywiadu w Warszawie i oficera prowadzącego Hansa Klopssa, Piotra Pręgowskiego w roli majora SS, Tamarę Arciuch, jako Piękną Nieznajomą, w każdym odcinku wcielającą się w inną postać, a także Joannę Liszowską, Artura Barcisia, Grzegorza Wonsa, Dorotę Chotecką, Małgorzatę Sochę oraz Bogdana Kalusa.

Rola Hansa Klopssa nie została jeszcze obsadzona. Decyzję o tym, kto go zagra, podejmą widzowie serialu głosując w specjalnym konkursie SMS-owym, wysyłając SMS-a na numer 7238, hasło: Hans. Koszt 2,44 z VAT. Dla uczestników głosowania przewidziano nagrody, w tym statystowanie w serialu. Autorzy scenariusza potwierdzają, że chcą walczyć z zakorzenionym stereotypem propagandowym agenta J-23, który przybrał dziś formę postaci kultowej, w rzeczywistości będącej jedynie mitem. \”Halo Hans!\” ma ten mit obalić. Jesteśmy przekonani, że po obejrzeniu naszego serialu już nikt nigdy nie obejrzy \”Stawki większej niż życie\” bez dostrzeżenia jej komicznej strony. Mit zostanie obezwładniony bez konieczności uciekania się do metod administracyjnego zakazu – mówią.

Zdjęcia zaczynają się 12 lutego, a potrwają do końca maja 2007 roku. Serial pokaże jesienią Telewizja Polsat. Maciej Strzembosz zdradza, że oprócz konwencjonalnej formy dystrybucji, strumień popłynie niekonwencjonalnymi kanałami. Serial będziemy mogli zobaczyć na telefonie komórkowym i w internecie.

Źródło i zdjecie: wirtualnemedia.pl