Będzie Polsat 24?

Być może wkrótce powstanie nowa stacja tematyczna Polsatu. Tym razem ma to być kanał o profilu informacyjno-biznesowym, który ma być konkurencją dla pierwszej, polskiej stacji informacyjnej - TVN 24.

Być może wkrótce powstanie nowa stacja tematyczna Polsatu. Tym razem ma to być kanał o profilu informacyjno-biznesowym, który ma być konkurencją dla pierwszej, polskiej stacji informacyjnej – TVN 24.

Według Dziennika nowa stacja ma powstać na bazie istniejącej TV Biznes, od której Zygmunt Solorz, właściciel Polsatu, otrzymał ofertę kupna. Według gazety do Solorza wpłynęły dwie oferty: współpracy programowej i kupna telewizji. Przedstawiciele Polsatu przyznali w rozmowie z Dziennikiem, że rozważana propozycję kupna TV Biznes. Z kolei prezes pierwszej polskiej telewizji biznesowej mówi jedynie o współpracy programowej.

Solorz angażując się w powstanie informacyjno-biznesowej telewizji może spełnić swoje marzenie – konkurować z TVN24. Przypomnijmy, że w listopadzie z ramówki Polsatu wypadł codzienny magazyn biznesowy Biznes Wydarzenia. W ostatnim wydaniu programu, prowadzący Wojciech Szeląg, mówił, że wkrótce ruszy nowy projekty biznesowy TV Polsat, co może oznaczać, że prace nad nowa stacją trwają już od kilku miesięcy.

Żródło: Dziennik, media2.pl, informacja własna