Nowy sezon „Świata według Kiepskich” jesienią w Polsacie. Co się wydarzy?

Rozpoczęły się zdjęcia do nowego sezonu serialu „Świat według Kiepskich”. Emisja premierowych dwunastu odcinków zaplanowana jest na jesień 2019 roku w Polsacie.

W najnowszych odcinkach dojdzie do poważnych podziałów między sąsiadami. Wszystko za sprawą niewinnego urządzenia, które Halinka (Marzena Kipiel-Sztuka) przyniesie z pracy. Czy mieszkańcy kamienicy, pomimo istotnych różnic, będą potrafili dojść do porozumienia? Jesienią będziemy także świadkami kolejnych prób podjęcia pracy przez Ferdka (Andrzej Grabowski), w tym dla NASA. Czy Kiepski skorzysta z propozycji podboju kosmosu i dorobi się fortuny współpracując z amerykańską agencją kosmiczną? W kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ pojawi się nowy lokator, Oskar, który zamieszka w pustostanie i postanowi zawalczyć o serce Mariolki oraz przychylność pozostałych mieszkańców. W rolę Oskara wcieli się Sebastian Stankiewicz.

W jesiennych odcinkach zobaczymy stałą obsadę serialu. Wystąpią: Andrzej Grabowski (Ferdek), Marzena Kipiel-Sztuka (Halina), Barbara Mularczyk (Mariola), Bartosz Żukowski (Waldek), Anna Ilczuk (Jolasia), Ryszard Kotys (Paździoch), Renata Pałys (Paździochowa), Dariusz Gnatowski (Boczek), Sławomir Szczęśniak (Janusz Paździoch) oraz Andrzej Gałła (Kozłowski), Joanna Kurowska (Kozłowska), Lech Dyblik (Badura), Marek Pyś (Stasiek) i Henryk Gołębiewski (Bocian).

Gościnnie pojawią się m.in. Piotr Stramowski jako Żołnierz Armii US oraz Krzysztof Ibisz w roli prowadzącego teleturniej. W jednym z premierowych odcinków swojego głosu użyczy Krystyna Czubówna.

Producentem „Świata według Kiepskich” jest ATM Grupa. Reżyserem serii jest Adek Drabiński.