fot.: Polsat

Polsat pokaże polski serial kryminalny „Znaki”

Telewizja Polsat pokaże polski serial kryminalny „Znaki”, którego akcja rozgrywa się w malowniczych plenerach Gór Sowich.

Serial został wyprodukowany przez ATM Grupę dla AXN Central Europe. „Znaki” to połączenie gatunków – kryminału z elementami mystery i thrillera obyczajowego.

Do małej miejscowości o nazwie Sowie Doły przyjeżdża komisarz Michał Trela (Andrzej Konopka). Ma objąć stanowisko komendanta policji. Trela razem z nastoletnią córką Niną (Magdalena Żak) zatrzymują się w gospodarstwie agroturystycznym, prowadzonym przez aspirant Adę Nieradkę (Helena Sujecka) i jej męża, Błażeja (Michał Czernecki).

 

 

Policjant poznaje mieszkańców Sowich Dołów i panujące w miasteczku zwyczaje. Jego niepokój wzbudza Jonasz (Andrzej Mastalerz) – lokalny mistyk, uchodzący za cudotwórcę. Komendant poznaje też Bławatską (Małgorzata Hajewska-Krzysztofik), która opowiada mu o tajemniczym zabójstwie swojej córki, Laury. Mordercy sprzed 10 lat nigdy nie odnaleziono. Tymczasem do Ady dociera wiadomość o zniknięciu jej przyjaciółki, Patrycji. Rozpoczynają się poszukiwania. Nina, córka Treli, nawiązuje w szkole nowe znajomości, m.in. z Agatą (Helena Englert), córką burmistrza Antoniego Paszke (Mirosław Kropielnicki).

„Znaki” będzie można oglądać od 2 lipca we wtorki o 20:05 i 21:10 w Polsacie. Serial składa się z ośmiu odcinków.