Eliza Michalik odeszła z Superstacji. „To była oczywista, naturalna i jedyna możliwa decyzja”

MN 05/06/2019
Eliza Michalik odeszła z Superstacji. „To była oczywista, naturalna i jedyna możliwa decyzja”
 Eliza Michalik odeszła z Superstacji. Ostatni program poprowadziła w poniedziałek, 4 czerwca.

– 4 czerwca zdecydowałam o rozstaniu się z Superstacją. Powodem była (...) zmiana profilu stacji i usunięcie z niej tematów politycznych. Ponieważ nie wyobrażam sobie wykonywania mojej pracy bez podejmowania tematów politycznych, to była oczywista, naturalna i jedyna możliwa decyzja – poinformowała Eliza Michalik w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

– Chcę bardzo serdecznie i z całego serca podziękować wszystkim moim wspaniałym gościom, których przez 12 lat oglądaliście Państwo w „Nie ma żartów” i w „Szpilach” i Moim Widzom, inspirującym, fantastycznym ludziom, bez których moja praca nie miałaby sensu – dodała publicystka.

W paśmie dotychczas zajmowanym przez premierowe wydania „Nie ma żartów”, czyli o 18:45, Superstacja pokazuje powtórkowe odcinki cyklu.

– Wiem, że się jeszcze spotkamy. Jestem tego pewna, mimo, że zgadzam się z dr Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, który zwrócił dziś uwagę na niepokojąco kurczącą się przestrzeń debaty publicznej. Żegnając się rolą publicystki Superstacji chcę jeszcze raz powtórzyć to, o czym mówiłam wiele razy w moich programach: wolność słowa, nieskrępowana możliwość wyrażania własnych opinii, także, a nawet przede wszystkim krytycznych wobec rządu, jest tlenem i krwiobiegiem demokracji, a jej ograniczanie groźnym zwiastunem ograniczania praw obywatelskich. Nie ma wolnego zdrowego społeczeństwa bez możliwości mówienia, co się myśli, bez oglądania się na cenzurę – czytamy w oświadczeniu Elizy Michalik

– Dla wielu z nas, dziennikarzy i dla wielu właścicieli mediów, wydawców i producentów, prawidłowe, zdrowe wykonywanie naszej pracy stało się bardzo trudne, niekiedy trudne ekstremalnie. Tak nie powinno być. Coraz groźniejszy i trudniejszy jest też klimat społeczny i polityczny, w którym informujemy Państwa o poczynaniach polityków i usiłujemy prześwietlać ich działania, w najlepiej pojętym interesie społecznym. Propaganda, nienawiść i podziały społeczne stają się nie do zniesienia i sprawiają, że wszyscy czujemy się jak na wojnie. Zawsze wierzyłam i wciąż wierzę, że razem możemy to zmienić. Jeszcze raz dziękuję za 12 lat współpracy i róbmy swoje! – poinformowała Eliza Michalik.

Od kilku dni w Superstacji ograniczono tematy polityczne. Do programów nie są zapraszani politycy. Zmianę profilu stacji Polsat tłumaczy niezadowalającymi wynikami oglądalności.

Z Superstacją Eliza Michalik była związana od 12 lat. Prowadziła programy: „Nie ma żartów”, „Szpile”, „Gilotyna”, „Do Elizy” oraz „Z Elizą na plaży”.
 

Komentarze

  • kama
    #11 kama dnia 24-06-2019 21:14
    Pan Solorz sprawdza gdzie jest dno. Właśnie dosięgnął.
  • Ela'59
    #12 Ela'59 dnia 01-08-2019 19:45
    Żal, żal... Jestem gorącą fanką pani Elizy, była niekwestionowaną gwiazdą superstacji, której już nie oglądam, bo nie ma czego. Dno!

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.