fot.: Cyfrowy Polsat/unsplash

Telewizja kablowa w technologii IPTV w Cyfrowym Polsacie. Nowy dekoder EVOBOX IP

Cyfrowy Polsat wprowadza telewizję kablową w technologii IPTV, dzięki której odbiór kanałów telewizyjnych będzie możliwy bez konieczności montażu anteny satelitarnej.

Usłudze dedykowany jest nowy dekoder EVOBOX IP.

Nowa usługa będzie dostępna z abonamentem w ramach takiej samej pakietyzacji jak telewizja satelitarna Cyfrowego Polsatu. Dzięki temu każdy będzie mógł dopasować telewizję od Cyfrowego Polsatu do możliwości domowej infrastruktury czy uwarunkowań lokalizacyjnych. Aby skorzystać z nowego rozwiązania, wystarczy zdecydować się na nowy dekoder EVOBOX IP i mieć dostęp do Internetu stacjonarnego od operatora sieci Plus, Netii lub Orange o minimalnej prędkości pobierania 8 Mb/s (na jeden dekoder).

 

Dzięki nowej usłudze klient otrzyma dostęp do funkcji, dzięki którym będzie mógł oglądać telewizję na swoich zasadach:
reStart, która pozwala na oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku,
TimeShift, dzięki której można zatrzymywać i przewijać wybrane programy do 3 godzin,
CatchUP, która umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji, bez dodatkowych opłat i bez konieczności nagrywania.

Dekoder EVOBOX IP można podłączyć do Internetu zarówno za pośrednictwem kabla sieciowego, jak i bezprzewodowo – posiada wbudowany moduł Wi-Fi. Dekoder pozwala na bardzo szybkie przełączanie kanałów, poruszanie się po menu oraz wywoływanie wszystkich funkcji.

EVOBOX IP ma zainstalowane oprogramowanie dostarczone przez firmę ADB, które z powodzeniem działa już na dekoderach EVOBOX PVR i EVOBOX HD. W przypadku nowego dekodera zapewnia: intuicyjną i prostą obsługę, bogaty i czytelny Program TV z szybkim dostępem do funkcji CatchUP, opcją alfabetycznego filtrowania pozycji programowych z możliwościami zaawansowanego wyszukiwania programów i ustawiania przypomnień, funkcję tworzenia list ulubionych kanałów, możliwość odtwarzania plików multimedialnych z dysku USB oraz serwerów DLNA w sieci lokalnej (LAN).

Dzięki serwisom online Cyfrowy Polsat GO i HBO GO można oglądać tysiące filmów, seriali i programów na życzenie. Dekoder jest wyposażony w wygodną, automatyczną funkcję autoryzacji usługi Multiroom HD w domowej sieci – dzięki Multiroom HD z oferty programowej można korzystać nawet na 4 telewizorach jednocześnie.

EVOBOX IP ma niewielkie rozmiary (12,2×11,5×2,8 cm). Jest pierwszym urządzeniem w ofercie Cyfrowego Polsatu, które umożliwia odbiór kanałów telewizyjnych przez Internet w zamkniętej sieci telekomunikacyjnej.

Telewizja kablowa IPTV Cyfrowego Polsatu ma taką samą pakietyzację jak telewizja satelitarna operatora i zawiera w ofercie dobrze już znane widzom najpopularniejsze stacje sportowe, filmowe, edukacyjne, rozrywkowe, informacyjne, dla dzieci oraz wiele więcej, ułożone w wygodne pakiety dostosowane do potrzeb całej rodziny.

Telewizja kablowa IPTV w Cyfrowym Polsacie to również dostęp do serwisu Cyfrowy Polsat GO bez dodatkowych opłat na 3 urządzeniach jednocześnie. Istnieje możliwość łączenia telewizji kablowej w technologii IPTV w ramach programu smartDOM z innymi usługami Cyfrowego Polsatu i sieci Plus oraz skorzystania z rabatu w wysokości 10 zł miesięcznie. Można sprawdzić ofertę przez 14 dni i ewentualnie odstąpić od umowy bez żadnych konsekwencji w ramach promocji „Telewizja na próbę”.

Nowy dekoder EVOBOX IP jest dostępny z ofertami telewizji kablowej IPTV w cenie już od 1 zł.

W ramach kampanii reklamowej promującej dostępność zestawu Internet światłowodowy i telewizja kablowa w technologii IPTV w programie smartDOM zaplanowano emisję spotów m.in. w Polsacie, TVN i kanałach tematycznych Telewizji Polsat, a także w ogólnopolskich i regionalnych rozgłośniach radiowych. Ponadto uwzględniono działania online obejmujące m.in. serwisy horyzontalne, sportowe i social media. Spot wyreżyserował Piotr Kumik. Produkcją spotu zajął się dom produkcyjny TFP, a postprodukcją − Televisor. Za zakup mediów odpowiedzialny jest dom mediowy Vizeum.