Zygmunt Solorz wzywa Agorę do natychmiastowego zaniechania naruszeń jego dóbr osobistych

MN, foto: K. Dubiel 14/12/2018
Zygmunt Solorz wzywa Agorę do natychmiastowego zaniechania naruszeń jego dóbr osobistych
 Rzecznik Zygmunta Solorza wydał oświadczenie o wystosowaniu do spółki Agora przedsądowego wezwania do zaniechania naruszeń dóbr osobistych. Chodzi o artykuł „Solorz, Sferia i łaska państwa”, który opublikowała „Gazeta Wyborcza”. Podobne oświadczenie, ale dotyczące publikacji „Newsweeka”, wydał Plus Bank.

Zygmunt Solorz kontra „Gazeta Wyborcza”
– Niniejszym informuję, że Zygmunt Solorz wystosował do spółki Agora S.A. przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszeń dóbr osobistych oraz usunięcia skutków tych naruszeń. Wezwanie zostało wystosowanie w związku z opublikowaniem w dniu 14 grudnia 2018 r. na pierwszej stronie dziennika „Gazeta Wyborcza” oraz w serwisie umieszczonym w domenie www.wyborcza.pl artykułu autorstwa Dominiki Wielowieyskiej pt. „Solorz, Sferia i łaska państwa”, w którym doszło do naruszenia dobrego imienia Zygmunta Solorza.

W artykule zawarta została czytelna sugestia, iż poprzez nieformalne układy z politykami i przedstawicielami obecnych władz państwowych Zygmunt Solorz wpływa na decyzje organów administracji państwowej, celem uzyskania pozytywnych decyzji w interesie spółki Sferia S.A. Sugestia ta jest nieprawdziwa i bezpodstawna. Jej publikacja jest działaniem o charakterze zniesławiającym Zygmunta Solorza jako uczestnika rynku kapitałowego, menedżera, jak i osobę prywatną. Zygmunt Solorz będzie domagał się naprawienia wszelkich szkód, które powstaną na skutek rzeczonej publikacji.

Mając powyższe na uwadze, Agora S.A. została wezwana do natychmiastowego zaniechania naruszeń dóbr osobistych Zygmunta Solorza – poinformował Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Zygmunta Solorza i Telewizji Polsat.

Plus Bank kontra „Newsweek”
– Plus Bank S.A. oświadcza, że wystosował do Zarządu Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. oraz Ringier Axel Springer AG przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszeń dóbr osobistych oraz usunięcia skutków tych naruszeń.

Plus Bank S.A. oświadcza, że nie brał udziału w jakichkolwiek działaniach mających na celu przejęcie jakiegokolwiek banku należącego do Pana Leszka Czarneckiego, co opublikował tygodnik „Newsweek” oraz strona internetowa www.newsweek.pl. Plus Bank S.A. nie ma również nic wspólnego z czymś, co przez tygodnik „Newsweek” zostało określone jako „plan Zdzisława”. Sugestie i insynuacje zawarte w artykule zamieszczonym w tygodniku „Newsweek” są bezpodstawne i nieprawdziwe.

Plus Bank S.A. oświadcza jednocześnie, że będzie podejmował odpowiednie działania i kroki prawne w stosunku do wszystkich osób oraz podmiotów sugerujących jakikolwiek związek Plus Bank S.A. z próbą przejęcia jakiegokolwiek banku należącego do Pana Leszka Czarneckiego – czytamy w oświadczeniu PlusBanku.
    

Komentarze

 • 2639
  #1 Emil dnia 15-12-2018 01:00
  Trzeba było nie zaczynać interesików z PiS-em, panie Zębaty.
 • 387
  #2 nieustraszony dnia 15-12-2018 08:55
  I bardzo dobrze powinien jeszcze pozwać za fałszywe ploty o interesach rzekomych z pisem.. Bo jeden głupek coś powie , drugi źle usłyszy i przekręci i taki Emil chociażby uwierzy i sieje ploty dalej
 • lol
  #3 lol dnia 15-12-2018 10:44
  Jest wiele powiedzeń na ten temat.. uderz w stół.... prawda w oczy kole.A rzeczywistość jest taka że on przystał do reżimu, i tej prawdy nic nie zmieni. Zatrudnił marną dziennikarzynę która to liże zadki komunistycznemu pisowi. Oni wszyscy sądzą że PROPAGANDĄ uda im się uciszyć Naród, że zdobędą większe poparcie. A sedno sprawy wygląda tak, że mówią tylko do swoich oszołomionych aby im nie uciekli. Ludzie widzą te kłamstwa, oszustwa te złodziejstwa, i czara się przeleje. Wówczas trzeba będzie się ewakuować, może na Węgry, jak tam jeszcze do tego czasu ludziska porządku sobie nie zrobią.
 • 1831
  #4 Staszek dnia 15-12-2018 14:00
  Jest zbyt dużo powiązanych sytuacji z ostatniego roku, aby uwierzyć w to, że Solorz w żaden sposób nie dogadał się z obecnym rządem.
 • 387
  #5 nieustraszony dnia 15-12-2018 15:52
  Jedne co napędza to że niby Polsat jest za pisem to to że Gawryluk jest szefem pionu informacji Polsatu News.. I wszyscy churem Polsat za pisem śmiechu warte
 • Jarogniew
  #6 Jarogniew dnia 16-12-2018 09:48
  "Nieustraszony" jest tak nieustraszony, że boi się podać chociażby swych inicjałów. A poza tym "panie" N - coś z ortografią nie po drodze. Ale to symptomatyczne - zwolennicy tzw. pis-u to najczęściej ludzie niewykształceni, którym można wmówić wszystko. A jak prędzej czy później państwo zbankrutuje przy tym gigantycznym długu publicznym, to ucierpimy wszyscy,a "nieustraszeni" wyjdą na ulicę i jak zwykle będą krzyczeć "złodzieje. Ale nam nikt nie pomoże, po pierwsze mamy swą własną walutę wewnętrzną więc to będzie i wewnętrzna sprawa bankruta, a po drugie - na nasze nieszczęście w polskich bankach nie ma wielkich pieniędzy kapitału zagranicznego, więc nie będą nam pomagać - choćby na taką skalę - jak Grecji. I to wszystko na ten temat...
 • 2639
  #7 Emil dnia 16-12-2018 15:45
  nieustraszony, tak jak powiedział Staszek. Zbyt wiele sytuacji w ciągu jednego roku, żeby nie mieć podejrzeń do tego co, z kim, jak robi Solorz. Nie chodzi o ploty, a obiektywne spojrzenie na sprawę.
 • 387
  #8 nieustraszony dnia 17-12-2018 12:12
  Jarogniew nie jestem zwolennikiem pisu.. Jestem po studiach Więc zważaj na słowa których używasz icon_smile taka dobra rada. Co do długo to PiS zadłuża Państwo. Przez 500 + Jeszcze bardziej ale co ty możesz o tym wiedzieć prócz swoich głupot które wysmarowałeś. Solorz bardzo dobrze zrobił pomówienia i fałszywe oskarżenia są karane icon_smile . Po za tym komentujesz nie na temat. Jeśli Państwo zbankrutuje to przez takich jak ty i takich jakich teraz mamy w rządzie
 • 387
  #9 nieustraszony dnia 17-12-2018 12:14
  Emil bez dowodów nie takich jak spotkanie. To są zwykłe pomówienia icon_smile to że Gawryluk jest szefem pionu informacji Polsatu News nie oznacza że Polsat jest pisowski

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.