Polsat kupił Superstację i przenosi ją do swojego wieżowca. Możliwe zmiany w ofercie

MN 05/06/2018
Polsat kupił Superstację i przenosi ją do swojego wieżowca. Możliwe zmiany w ofercie
 Telewizja Polsat oficjalnie przejęła Superstację. Dotychczas kanał należał do firm Zygmunta Solorza i Heronima Ruty. Teraz Polsat wykupił udziały w spółce nadającej kanał i zaczął wcielać Superstację do swoich struktur – dowiedziały się portale tvpolsat.info i omediach.info.

Zespół Superstacji został już poinformowany o nabyciu kanału przez Polsat. Pierwszą decyzją nowego właściciela jest przeniesienie Superstacji ze starego budynku usytuowanego przy al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie do nowoczesnego gmachu Telewizji Polsat, który znajduje się na ul. Ostrobramskiej. Według naszych informacji, do przeprowadzki ma dojść jeszcze w lipcu. Choć rozważano różne lokalizacje nowej siedziby Superstacji, w tym m.in. pomieszczenia na ul. Łubinowej w Warszawie w siedzibie Cyfrowego Polsatu, ostatecznie zdecydowano się na wieżowiec Polsatu. Do przeprowadzki przymierzano się już od wielu miesięcy, bo obecna siedziba kanału to stary budynek, który nie jest przystosowany do produkcji telewizyjnej według najnowszych standardów.

Jak się dowiedzieliśmy, zmienić się może oferta Superstacji. Kanał rozważa m.in. rezygnację z programów Kuby Wątłego. Ostateczna nowa ramówka stacji nie jest jednak jeszcze znana.

Telewizja Polsat ma teraz w swoim portfolio trzy stacje informacyjne: Polsat News, właśnie przejętą Superstację i Polsat News 2. Ostatni z tych kanałów ma jednak wkrótce zmienić formułę. Z naszych informacji wynika, że nadawca nie chciał posiadać w swojej ofercie aż tylu zbieżnych ze sobą programowo anten informacyjnych. Telewizja Polsat ma wkrótce przedstawić nową formułę i ofertę programową Polsat News 2.

Superstacja nadaje od 2 października 2006 roku. Ma profil informacyjno-rozrywkowy.
     

Komentarze

 • 2423
  #1 Posterunkowy dnia 05-06-2018 18:33
  Rezygnacja z programów Wątłego, i niech ktoś jeszcze powie, że Polsat nie skręca w prawo. Koniec. Od dziś bojkotuję wszystkie kanały Polsatu. Niech się w tą swoją prawicowość bawią sami.
 • 1831
  #2 Staszek dnia 05-06-2018 19:14
  @Posterunkowy

  Muszę się zgodzić, ruchu z Wątłym nie da się inaczej wytłumaczyć.
 • 470
  #3 filczyk dnia 05-06-2018 19:28
  Jeśli radykalnej zmianie ma ulec profil stacji to jej przyszłości też nie widzę w ciepłych barwach. Superstacja obecnie niewątpliwie różni się od pozostałych kanałów - i to jest właśnie w niej świetne! Wyróżniają ją tematy - często nieporuszane na innych antenach, także mocno lokalne - charyzmatyczni dziennikarze, intrygujący goście. Ciekawy wybór dla widza - abonenta CP. Jeszcze.
 • Mietek
  #4 Mietek dnia 05-06-2018 19:44
  Moim zdaniem bardzo dobra decyzja Polsatu o zakończeniu programu Wątłego
 • :)
  #5 :) dnia 05-06-2018 20:07
  Czyli co Polsat News 2 -> Polsat News Live sejm, kamerki pogodowe, konferencje i serwisy. Superstacja bardziej tabloidowa.
 • 2639
  #6 Emil dnia 05-06-2018 22:25
  Zwłaszcza, że jak się mówi o dekoncentracji mediów, to odkąd ten pomysł się pojawił, wymienia się głównie TVN czy Onet-RASP. Ze względu na zagraniczny kapitał, który jest niewygodny dla obecnego rządu. O Polsacie się nie mówi. Tak jakby coś było na rzeczy pomiędzy włodarzami z Wiejskiej, Nowogrodzkiej i KPRM a Ostrobramskiej. No ale to tylko dość luźna teoria.
 • Michał
  #7 Michał dnia 06-06-2018 06:55
  Ciekawe co będzie emitowane podczas telesprzedaży, skoro Mango mimo, iż nie należy już do TVN-u, to nadal z nim współpracuje w kwestii telesprzedaży. A z tego co mi wiadomo, Polsat współpracuje z firmą TV Okazje jeśli chodzi o telezakupy. Nie bez przyczyny emitują je na ATM Rozrywka, czy sam kanał TV Okazje jest na domyślnej pozycji 20 na liście Cyfrowego Polsatu.,
 • 1831
  #8 Staszek dnia 06-06-2018 08:54
  @ Emil
  Decentralizacja mediów to bzdura. Nie da się jej wprowadzić wstecz w kraju, który jest w Unii Europejskiej. To co można zrobić to wprowadzić przepisy, ze od teraz jakiś podmiot nie może mieć więcej udziałów w rynku niż jakiś poziom. Wstecz to nie może działać.
 • Golbi
  #9 Golbi dnia 06-06-2018 13:18
  Kuba Wątły własnie jest dość prawicowy. Prawica w wydaniu PiS to nie prawica, Pójście wprawo wcale nie musi oznaczać pójść za PiS a wręcz przeciwnie. Wątły jest wolnościowcem a to nie daje go ani po stronie prawicy ani lewicy. Sens programu nie na żywo i tak był żaden. Ja bym widział wątłego w stacji naziemnej Nowa TV. A samego Kuba wciągał do polityki np. do nowej partii Ryszarda Petru on mógłby pociągnąć zbuntowaną młodzież
 • Golbi
  #10 Golbi dnia 06-06-2018 13:21
  Połączenie Superstacji i Polsatu News 2, Jeden na bazie tabloida czyli do tego co jest zamiast polityki sprawy społeczne

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.