Kanały BBC ruszyły, ale nie bez problemów

MN 03/12/2007
Cyfrowy Polsat
 Kanały BBC dołączyły wczoraj do oferty Cyfrowego Polsatu. Nie obyło się jednak bez problemów. Abonenci słonecznej platformy nie mogli oglądać pozycji programowych BBC Knowledge oraz BBC Lifestyle, a póĹşniej także BBC Entertainment. Prawie całą dzienną ramówkę tych stacji wypełniły bowiem filmy promocyjne, a wieczorem królowała plansza informującą o problemach technicznych.

BBC Entertainment, BBC Knowledge oraz BBC Lifestyle ruszyły z przekazem już rano. Do 19.00 planowano emitować materiały promocyjne, a następnie stacje miały nadawać według zaplanowanej ramówki. Po 19.00, zamiast programów, na BBC Knowledge oraz BBC Lifestyle pojawiły się plansze informujące błędzie technicznym. BBC Entertainment nadawało zgodnie z planem, ale dĹşwięk nie był zsynchronizowany z obrazem.


Plansza informacyjna


Po różnych problemach, póĹşnym wieczorem zdecydowano się na ponowną emisję filmów promocyjnych na stacjach: BBC Knowledge, BBC Lifestyle oraz BBC Entertainment. Jedynym kanałem nadającym bez większych problemów był BBC CBeebies (normalny przekaz pojawił się już rano). Należy zaznaczyć, że kłopoty z emisją nie leżą po stronie Cyfrowego Polsatu. Odpowiedzialny jest za nie sam brytyjski nadawca. Miejmy nadzieję, że to już koniec problemów technicznych i teraz abonenci słonecznej platformy będą mogli cieszyć się bogatą ofertą kanałów BBC.

Update: 03.12.07: W drugim dniu emisji tylko Cbeebies nadaje swój program. Na BBC Knowledge, BBC Lifestyle oraz BBC Entertainment przez cały dzień emitowane są materiały promocyjne.

Zobacz także:
Kanały BBC już w Cyfrowym Polsacie
 

Komentarze

  • Jujek
    #1 Jujek dnia 03-12-2007 13:26
    Teraz znowu lecą promosy kanałów...
  • tomala
    #2 tomala dnia 03-12-2007 21:00
    icon_cryCzy na BBC Cbeebies będą wkoło emitowane te same krótkie filmiki i bajeczki? Czy to już jest normalna ramówka tego programu bo jeśli tak to jest to "kaszana" w porównaniu z innymi programami dla dzieci w na tej platformie.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.