Kanały BBC już w Cyfrowym Polsacie

MN 02/12/2007
Cyfrowy Polsat
 Do oferty Cyfrowego Polsatu dołączyły cztery kanały BBC: BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle i CBeebies. Przekaz stacji brytyjskiego nadawcy realizowany jest z transpondera numer 130 satelity Hot Bird 13.0°E (11.117V SR=27500 FEC=3/4), który wynajmowany jest przez Globecast UK.

Kanały kodowane są w Viaccess (dla sieci kablowych) oraz w Nagravison 2 i 3 (na potrzeby Cyfrowego Polsatu). Stacje BBC dostępne są w ofercie słonecznej platformy na wyłączność (pakiet Familijny). BBC Entertainment umieszczono na 33, CBeebies na 39, BBC Knowledge na 56, a BBC Lifestyle na 34 pozycji na liście kanałów Cyfrowego Polsatu (wiązało się to z reorganizacją listy). CBeebies już emituje swoje produkcje. BBC Entertainment, BBC Knowledge oraz BBC Lifestyle wystartują oficjalnie o 19.00 (aktualnie nadawane jest promo).


Czert kanały BBC w Cyfrowym Polsacie.


BBC Knowledge prezentuje najlepsze programy dokumentalne z biblioteki BBC. Oferta stacji dzieli się na pięć podstawowych pasm: świat, nauka i technologia, ludzie, przeszłość oraz biznes. BBC Entertainment przedstawia najciekawsze brytyjskie programy rozrywkowe, komedie i fabuły pochodzące z oferty BBC oraz od brytyjskich producentów niezależnych. Kanał jest następcą BBC Prime, który wkrótce zniknie z naszego rynku. CBeebies prezentuje programy przygotowane z myślą o dzieciach do szóstego roku życia. Dzięki odpowiednio dobranym brytyjskim produkcjom najmłodsi widzowie będą uczyli się poprzez zabawę i rozrywkę. BBC Lifestyle to stacja, która pomoże zmienić styl życia. Programy podzielono na sześć pasm: kuchnia, dom, moda i styl, zdrowie i ciało, rodzicielstwo oraz rozwój. Wszystkie kanały dostępne są w polskiej wersji językowej (CBeebies - dubbing, pozostałe - lektor).


BBC KnowledgeBBC LifestyleBBC Prime zniknie z naszego rynku.


Komentarze

  • 123
    #1 Hubert dnia 02-12-2007 13:11
    Nareszcie icon_smile Extra te kanały szczególnie przypadły mi do gustu kanały BBC Entertainment i BBC Knowledge .Ale to wywnioskowałem z promo ,a za kilka dni będzie można dokładniej je ocenić.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.