Internet LTE w Plusie i Cyfrowym Polsacie przyspieszył aż do 498 Mb/s

MN 25/10/2017
Internet LTE w Plusie i Cyfrowym Polsacie przyspieszył aż do 498 Mb/s
 Grupa Cyfrowy Polsat wdrożyła kolejne nowe rozwiązania technologiczne, dzięki którym mobilny Internet jest jeszcze szybszy i stabilny, a sieć ma większą pojemność. Pierwszym polskim miastem, którego mieszkańcy mogą korzystać z najnowocześniejszych obecnie technologii jest Białystok.

To właśnie tu dokonano pierwszej agregacji pasm w trzech częstotliwościach 1800 MHz, 2100 MHz oraz 2600 MHz o łącznej szerokości 50 MHz. Uruchomiono także modulację 256 QAM, co pozwala na uzyskanie transferu danych szybszego nawet o 33%, a na częstotliwości 2600 MHZ zaimplementowano również MIMO 4x4, dzięki czemu prędkość Internetu w tym paśmie jest teraz nawet dwukrotnie większa. Od teraz maksymalna prędkość pobierania danych w sieci LTE Plus Advanced to 498 Mb/s.

W pierwszym etapie wdrożenie opisanych wyżej technologii zostało przeprowadzone w Białymstoku, natomiast prace te będą kontynuowane, choć będą one miały na celu przede wszystkim zwiększanie pojemności sieci w konkretnych lokalizacjach, a nie budowanie zasięgu pokryciowego.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.