Serial „W rytmie serca” w niedziele o 20:00 w Polsacie
14/08/2017Autor: MN
Serial „W rytmie serca” w niedziele o 20:00 w Polsacie
 Romans i medyczne zagadki ze szczyptą kryminału w tle – to wszystko zobaczymy w nowym serialu obyczajowym „W rytmie serca” w gwiazdorskiej obsadzie. Nowa trzynastoodcinkowa produkcja zadebiutuje 10 września, o godzinie 20:00, na antenie Telewizji Polsat.

Serial opowiada o losach dr Adama Żmudy (Mateusz Damięcki), młodego i utalentowanego chirurga, który jest lekarzem z powołania. Jego błyskotliwą karierę przerywa ostry konflikt z szefem, w efekcie którego musi zrezygnować z pracy w warszawskim szpitalu. Adam postanawia dołączyć do Lekarzy bez Granic. Jednak przed wyjazdem na misję do Afryki udaje się na krótki urlop do rodzinnego Kazimierza Dolnego. Nieoczekiwanie, w trakcie pobytu w malowniczym miasteczku dr Żmuda, dzięki swojej dociekliwości i zmysłowi detektywistycznemu uratuje życie kilku ludziom, a innym popsuje szyki. Zatem zamiast relaksu na urlopie, czeka na niego spora dawka adrenaliny oraz niespodziewanych sercowych zawirowań za sprawą dwóch kobiet. Którą z nich wybierze Adam?Aspirant Weronika Nowacka (Maria Dębska) ulega wypadkowi. Z opresji ratuje ją dr Żmuda, a ona… łamie mu nos. Jednak później piękna policjantka chce sięgnąć po jego serce. Weronika nie wie, że poczciwy posterunkowy Szarek (Dariusz Toczek) kocha się w niej skrycie i nieudolnie stara się odwrócić jej uwagę od błyskotliwego lekarza. Zdobycie serca dr Żmudy nie będzie proste – Adam w lokalnej przychodni prowadzonej przez szanowanego i niezwykle dowcipnego dr Michała Zycha (Piotr Fronczewski), spotyka pielęgniarkę Marię Biernacką (Barbara Kurdej-Szatan). Okazuje się, że doskonale się znają – studiowali razem i wówczas łączył ich gorący romans. Po rozstaniu Marysia przerwała studia i wyjechała z Warszawy. To zaskakujące spotkanie po latach wywołuje szok u obojga. Z jakiego powodu?

Marysia jest teraz związana z dr Robertem Nowakowskim (Piotr Polk) i wychowuje ośmioletniego syna Grześka. Robert z rezerwą odnosi się do nowego lekarza w mieście. Dla Marii sytuacja się komplikuje jeszcze bardziej, kiedy dr Zych prosi Adama by przez kilka dni zastąpił go w pracy. Marysia jest przerażona takim obrotem spraw. Czyżby bała się, że stara miłość nie rdzewieje? A może coś jeszcze spędza jej sen z powiek?

Adam Żmuda ma także prywatne sprawy do załatwienia w Kazimierzu – chce sprzedać mieszkanie po ojcu, o którym cała rodzina chce jak najszybciej zapomnieć. Adamowi zależy na szybkiej transakcji i na szczęście znajduje się kupiec, pozbawiona skrupułów bizneswoman Olga Krajno (Małgorzata Foremniak). Podejrzane jest, że tak bardzo zależy jej na tym mieszkaniu. Dlaczego zrobi wszystko, żeby je mieć?

W serialu „W rytmie serca” splatają się losy i problemy różnych pacjentów oraz lekarzy, ale jest też miejsce na zazdrość, konkurencję i zagadki kryminalne. Każdy z odcinków opowiada dwie odrębne historie, w które uwikłani są medycy, często wspierani przez lokalną policję. Za każdym razem bohaterowie serialu pomagają swoim pacjentom nie tylko w odzyskaniu zdrowia, ale także w rozwiązaniu problemów życiowych. Serial kręcono z dużym rozmachem: zdjęcia z udziałem niemal 240 aktorów i 600 statystów trwały ponad 70 dni zdjęciowych, w tym kilka dni zdjęć lotniczych.

„W rytmie serca” obok Mateusza Damięckiego, Barbary Kurdej-Szatan, Marii Dębskiej, Piotra Polka, Piotra Fronczewskiego, Małgorzaty Foremniak i Dariusza Toczka, występuje plejada gwiazd, a wśród nich m.in: Zbigniew Zamachowski, Edyta Olszówka, Elżbieta Romanowska, Jarosław Boberek, Daria Widawska, Eryk Lubos, Grażyna Błęcka-Kolska, Robert Gonera, Izabela Dąbrowska, Emilia Krakowska, Grzegorz Gadziomski, Antoni Pawlicki, Radosław Krzyżowski, Anita Jancia, Joanna Jarmołowicz, Aleksandra Hamkało, Jakub Wieczorek, Michał Czernecki.

Producentem wykonawczym serialu „W rytmie serca” jest Artrama. Za reżyserię serialu odpowiada Piotr Wereśniak. Autorami scenariusza są: Robert Mąka, Piotr Wereśniak, Tomasz Klimala oraz Bartłomiej Konarski. Operatorem obrazu jest Jarosław Żamojda. Emisja od 10 września, w niedziele o godzinie 20:00, na antenie Telewizji Polsat. Tego dnia stacja wyjątkowo pokaże dwa odcinki serialu.
Tagi: #polsat #w rytmie serca #serial #mateusz damięcki #barbara kurdej-szatan #jesień #jesień 2017 
 
Komentarze
  • 2423
    #1 Posterunkowy dnia 14-08-2017 18:04
    W takim razie co z Kabaretem???
  • 6981
    #2 Ferdynand K dnia 15-08-2017 00:20
    Dziwne. "Kabaret na żywo" miał świetne wyniki, po co go przenosić i zastępować serialem, którego nikt nie chciał? Brawo, Polsat!

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.
icon_green
icon_smile
icon_wink
icon_biggrin
icon_surprised
icon_cool
icon_twisted
icon_lol
icon_evil
icon_razz.gif
icon_confused
icon_redface
icon_cry
icon_idea
icon_question
icon_exclaim
icon_arrow
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
icon_hb
1ok
1mu
1npinfo
1pforum
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
Nowa TV
Foku TV
Eska TV
Eska TV Extra
Eskat Rock TV
Polo TV
VOX Music TV
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
Netia
1tvm
1tobiass
1libi
tgg

Cyfrowy Polsat

Kategorie

Polsat

Kategorie

Kanały Polsatu

Kategorie
Sponsor
Bądź częścią największej społeczności widzów Polsatu.
Zaloguj się lub Załóź konto

Ankieta

Czy Cyfrowy Polsat powinien przebudować główną listę kanałów w dekoderach?
Tak, przebudowa jest konieczna

Nie, ponieważ jest możliwość tworzenia list

Nie mam zdania, nie korzystam z głównej listy kanałów

Plus

Kategorie

Partnerzy