Cyfrowy Polsat zmienia wygląd menu dekoderów. Na początek HD 5000
20/04/2017Autor: MN
Cyfrowy Polsat zmienia wygląd menu dekoderów. Na początek HD 5000
 Dzisiaj nastąpiła automatyczna aktualizacja oprogramowania w pierwszej partii dekoderów HD 5000 Cyfrowego Polsatu. Dzięki nowej wersji oprogramowania dostęp do wszystkich funkcji dekodera będzie jeszcze łatwiejszy, a korzystanie z telewizji przyjemniejsze. Zmianie ulegnie również wygląd menu na bardziej nowoczesny i kontrastowy, podobny do tego z dekodera EVOBOX PVR.

W pierwszej kolejności aktualizacja jest przeprowadzona na dekoderach HD 5000 o numerach modułów od 1726225744 do 1726315195. Numer modułu dekodera można sprawdzić w menu (Menu/ Informacje o dekoderze).

W przypadku, gdy oprogramowanie nie zostanie zaktualizowane automatycznie, zalecane jest sprawdzenie w menu dekodera, czy jest ono już dostępne (Ustawienia / Aktualizacja oprogramowania). Jeśli tak, można rozpocząć aktualizację poprzez wybór odpowiedniej opcji w menu lub po przełączeniu dekodera na kilka minut do trybu „monitoringu” (za pomocą czerwonego przycisku znajdującego się u góry pilota).

Termin udostępnienia oprogramowania dla pozostałych dekoderów HD 5000 i innych produkcji Cyfrowego Polsatu zostanie podany wkrótce.
Tagi: #cyfrowy polsat #hd 5000 #dekoder #oprogramowanie 
Komentarze przez Facebooka
     
Komentarze
 • 2152
  #1 przemekp dnia 21-04-2017 02:53
  Nowe oprogramowanie zapowiada się bardzo fajnie i niezwykle ciekawie. Oby jak najszybciej wszystkie modele dekoderów doczekały się aktualizacji, a zwłaszcza ten, który mam, czyli HD 3000. icon_smile
 • 831
  #2 Bunio dnia 21-04-2017 18:41
  oby jak najszybciej, czekam z niecierpliwośćią kiedy pojawi sie na PVR HD 7000 icon_wink
 • 149
  #3 MK dnia 21-04-2017 19:08
  HD 6000 również czeka na nowy soft.
 • 4255
  #4 Joker dnia 25-04-2017 14:51
  HD5500S też czeka na aktualizację
 • 4281
  #5 krzdeb dnia 07-05-2017 12:27
  Niby wszystko fajnie, ale:
  - nie dopracowano przełączania pomiędzy listami ulubionych
  - tylko 3 listy ulubionych
  - tuner bardzo często się "wiesza"
  - dość często następuje "szarpanie" obrazu (pikselizacja większych fragmentów obrazu).
  Lekarstwem na dwa ostatnie problemy jest restart tunera, ale chyba nie o to chodzi.
  Oprogramowanie wymaga dopracowania.icon_confused
 • 2970
  #6 Odys dnia 08-05-2017 21:17
  @ krzdeb nie wiem o czym piszesz, korzystam z nowego programowania z dyskiem USB na HD 5k i nie mam żadnych problemów. Piszesz jakieś ogólniki, twoje problemy to problemy sprzętowe. Wymień dekoder i po sprawie.
 • 831
  #7 Bunio dnia 09-05-2017 14:43
  ciekawe w końcu kiedy wypuszczą to nowe oprogramowanie
 • 6964
  #8 nalix dnia 07-06-2017 21:26
  Jak zwykle pojawiły się minusy. Nie można przeglądać płynnie kolejnych programów na kolejnych kanałach. Menu zasłania cały ekran i już nic nie widać. Po lewej stronie u dołu informacja o audycji fragmentaryczna, nie można jej rozwinąć (chyba że jest jakiś sposób, ale do niego nie dotarłem). Napisy były poprzednio dużą czcionką, można było czytać bez okularów, teraz niestety nie da się, bo czcionka jest mała. Wolałbym poprzednie menu.
 • 6964
  #9 nalix dnia 07-06-2017 21:29
  Płynny dostęp do programów na wszystkich kanałach jest bardzo istotny, bo nieraz trzeba przelecieć wszystkie, żeby cokolwiek znaleźć, jako że w ofercie jest sporo staroci i programów o niskiej wartości. Poprzednia obsługa menu była wyraźnie łatwiejsza. Może ktoś wie jak odzyskać poprzednie menu.
 • 7077
  #10 jurekbm dnia 07-11-2017 14:18
  Nowe motto Cyfrowego Polsatu brzmi: "Teraz korzystanie z telewizji będzie jeszcze przyjemniejsze!" nie do końca pokrywa się z prawdą. Dużo mógłbym napisać na ten temat ale wierzę, że są to tylko chwilowe problemy i z czasem zostaną poprawione (PVR HD7000).

  Na dzień dzisiejszy chciałbym podzielić się refleksją, która "dopada" mnie podczas planowania przypomnień o przełączeniu kanału na wybrany program. Otóż, funkcjonalność tej opcji, niezbędnej w każdym nowoczesnym oprogramowaniu, zubożała do maksimum i tylko minimaliści mogą być zadowoleni, że coś takiego w ogóle istnieje. W starym menu funkcja działała bardzo przyzwoicie i zapowiadało się, że będzie juz tylko lepiej, jednakże w nowym, nowocześniejszym jest jak dla mnie wielkim rozczarowaniem. Obecnie funkcja ta, to jakby relikt z przeszłości, ograniczająca się do prostego planowania, charakteryzująca raczej raczkujące darmowe softy wersji rozwojowych niż ulepszenie, sprawdzonej dobrze działającej w poprzednim oprogramowaniu, mająca uprzyjemnić życie użytkownikowi.

  Podczas planowania automatycznego przełączenia wyskakuje okienko informujące o konflikcie nagrań(!?) "Poniższe programy pokrywają się inie mogą być nagrane jednocześnie. Proszę wybrać jedno nagranie, z którego chcesz zrezygnować (wybierz strzałkami i naciśnij OK)." Tak brzmi informacja przy konflikcie wybranych dwóch programów do automatycznego przełączenia, NIE DO NAGRANIA!? Kiedy czytam ten tekst jestem w rozterce, bo przecież nie chcę nagrywać, a jedynie zaprogramować automatyczne przełączenie kanału na wybrany program o określonej godzinie. Jednak nie tekst informacji jest tu najważniejszy, bo to jest niedopatrzenie informatyków podczas programowania lub wskutek pośpiesznego działania. Ważne jest to, że obecnie w żaden sposób nie można ominąć owego konfliktu.

  Wyobraźmy sobie teraz taką sytuację, ustawiamy przełączenie na kanał TNT gdzie emitowany jest film "Wielka włóczęga", którego już kiedyś oglądałem ale lubię ten film i dla uprzyjemnienia sobie wolnego czasu chętnie pooglądam go jeszcze raz. Ale na TVP Sport o 13:45 rozpoczyna się Snooker LIVE i nie chciałbym przegapić początku transmisji, bo właśnie na początku podawane są najważniejsze informacje z nią związane, a poza tym jest to dla mnie program priorytetowy, a film oglądam tylko dlatego, bo nic innego w danej chwili mnie nie interesuje. Nie zaplanuje jednak przełączenia na początek transmisji Snookera, bo zaplanowałem film na TNT rozpoczynający się o 11:20 i trwający 2 godz. i 35 min, a więc do 13:55, Snooker natomiast, rozpoczyna sie podczas trwania tego filmu o 13:45...

  Gdyby jednak programiści pomyśleli o tym, aby była możliwość zaprogramowania przełączenia na kanał TNT nie o czasie (11:20), a minutę czy dwie przed emisją filmu np. 11:19, to konfliktu można byłoby uniknąć, bo programator zakwalifikowałby ustawienie przypomnienia jako końcówkę poprzedniego filmu (w tym przypadku "Zebra w kuchni - 09:25 - 11:20) i przełączenie kanału odbyłoby sie o 11:19, czyli spokojnie obejrzę końcówkę reklam i początek filmu, a przełączenie na TVP Sport zaplanuję sobie o 13:44 aby mieć pewność, że usłyszę wszystko, o czym powie komentator na wstępie transmisji Snooker'a LIVE. Dla kogoś, kto interesuje sie przebiegiem turnieju, informacje, jakie podaje spiker są przecież bardzo ważne, kto z kim będzie grał a co pokaże telewizja, czy warto oglądać, czy wrócić do poprzedniego kanału.

  Ponieważ nie sądzę, abym tylko ja zauważył tę wadę i tylko mnie brakuje funkcjonalności tego ważnego parametru oprogramowania, zasugeruję, że warto dodać w Menu polecenie pt. "Przypomnij wg czasu...". Wówczas, podobnie jak to jest podczas planowania nagrywania, możnabyłoby operację dokładnego przypomnienia (przełączenia kanału) przeprowadzić. Ale przy tym, nie mogę nie podpowiedzieć o jeszcze jednej kwestii. Kiedy ukazuje sie to okno dialogowe (tabelka) mamy tam odpowiednio: KANAŁ, DZIEŃ, OD GODZINY, DO GODZINY. Tu prawie wszystko w najlepszym porządku, tylko rubryka KANAŁ powinna być aktywna, nie tak jak to jest teraz przy planowaniu NAGRYWANIA. Dobrze było w poprzednim Menu, a w nowym nie można przejść do innego kanału czy innego programu, żeby dodać następne nagranie. Aby to zrobić trzeba zamknąć to okno i wyszukiwać ponownie z listy. Okno dialogowe służące do ustawień nagrania bardziej mi się podoba niż poprzednie (pomarańczowe) - bardzo przejrzyste i dobrze wszystko widać. Jest tam dużo wolnego miejsca. Jest go na tyle dużo, że z powodzeniem można dodać jeszcze jedną, ważną rubrykę (oczywiście aktywną), informującą nas o programie, jaki jest emitowany przy obecnie wybranym zakresie czasu. Szkoda tylko, że tego czasu nie możemy modyfikować również za pomocą strzałek, a tylko klawiszami numerycznymi... to też niestety, jest krok wstecz.

  Podsumowując: należałoby dodać do Menu polecenie PRZYPOMNIJ WEDŁUG CZASU oraz uaktywnić rubrykę KANAŁ i koniecznie dodać rubrykę PROGRAM, aby to wszystko miało sens.

  Druga sprawa, to brak telegazety a właściwie... TO JEST PIERWSZA SPRAWA! Możne Panie i Panowie zarządzający tym nowym Menu, zaproponujcie programistom na sam początek, aby oddali użytkownikom słynną "karuzelę", oś czasu czy jak mawiają inni telegazetę, bo nie można się połapać co kiedy leci...! I niech ta "karuzela" będzie sprzężona również z ulubionymi, tak aby na osi czasu były widoczne tylko wybrane przez nas, kanały. Wtedy oddam na Was głos za 10 pkt.

  To będzie bezsprzecznie, wielkie udogodnienie, i zgodne z duchem Waszego motta, które przypomnę, brzmi: "Teraz korzystanie z telewizji będzie jeszcze przyjemniejsze!"
Dodaj komentarz
smile1
frown
wink
sad
grin
lol2
shock
cool
angry
pfft
mrgreen
1serce
18plus
icon_hb
1ok
1mu
1npinfo
1pforum
icon_green_sw
icon_smile_sw
icon_lol_sw
icon_twisted_sw
icon_redface_sw
icon_cry_sw
icon_wink_sw
icon_confused_sw
icon_surprised_sw
icon_razz_sw
icon_biggrin_sw
icon_evil_sw
icon_cool_sw
icon_idea_sw
icon_question_sw
icon_exclaim_sw
icon_arrow_sw
1pol
1p1
1pol2
1tv4
1szo
1polnew
1pnpl
1polfil
1polcaf
1polpla
Super Polsat
1ro
Polsat Doku
1dpm
1muz
1muzofm
1cin
1nve
1nvn
1nvh
1pjj
1ss
1atm2
ps1006
pse1006
psn1006
psf_hd_2707
Polsat Music
Nowa TV
Foku TV
Eska TV
Eska TV Extra
Eskat Rock TV
Polo TV
VOX Music TV
1pmnowe
cafe_futbol
1wydpl
polsportpl
polnewspl
ipla
cp_go_01
1cpn1
1plus1
Netia
1tvm
1tobiass
1libi
tgg
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Cyfrowy Polsat
Kategorie
Kanały ogólnotematyczne
Kategorie
Kanały tematyczne
Kategorie
Programy i seriale
Kategorie
Plus
Kategorie
Sponsor
Bądź częścią największej społeczności widzów Polsatu.
Zaloguj się lub Załóź konto

Zwycięzcy plebiscytu tvpolsat.awards

Wyniki plebiscytu

Ankieta

Jak oceniasz zakup przez Polsat kanałów grupy ZPR Media?

Dobrze

Źle

Trudno powiedzieć

Partnerzy