Polsat: „Zarzuty TV Puls w sprawie Super Polsatu są absurdalne”

MN 13/03/2017
Polsat: „Zarzuty TV Puls w sprawie Super Polsatu są absurdalne”
 Telewizja Polsat uważa, że zarzuty Telewizji Puls dotyczące kanału Super Polsat są niedorzeczne. Nadawca twierdzi, że przestrzega zapisów koncesji wydanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat, w rozmowie z portalem tvpolsat.info stwierdza, że kanał Super Polsat jest nadawany zgodnie z koncesją. – Zarzuty TV Puls uważamy za absurdalne – mówi Tomasz Matwiejczuk.

Telewizja Puls w wydanym w poniedziałek oświadczeniu informuje, że wystąpiła do KRRiT z wnioskiem o unieważnienie zmiany koncesji wyspecjalizowanego kanału sportowego Polsat Sport News na wyspecjalizowany, ale dla osób niepełnosprawnych, kanał Super Polsat. Według Telewizji Puls, Polsat nie wypełnił warunków wstępnych ubiegania się o koncesję, zawartych w ogłoszeniu postępowania na koncesje programów do multipleksu drugiego. Telewizja Puls twierdzi, że Super Polsat nie jest kanałem wyspecjalizowanym gdyż nie wykazuje się „udziałem 75% audycji skierowanych do osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem osób dotkniętych dysfunkcją narządu wzroku oraz słuchu”, a jedynie jest wyposażony w techniczne udogodnienia towarzyszące dla osób niepełnosprawnych w postaci drugiej ścieżki audio lub teletekstu.

Telewizja Puls nie ukrywa, że kroki prawne, które podejmuje, dotyczą sytuacji z dnia 2 stycznia br., kiedy to Cyfrowy Polsat przesunął TV Puls na pozycję nr 157, a na pozycji nr 84. ulokował kanał Super Polsat. Operator tłumaczył wtedy, że może dowolnie układać stacje na liście.
  

Komentarze

 • 1831
  #1 Staszek dnia 13-03-2017 21:43
  Pan Dąbski kompletnie odleciał. Spadki oglądalności jakie Puls notuje w tym roku odbijają się na finansach. Ten donos jest idiotyczny, bo nie ma szans na to, ze jego postulat zostanie spełniony. Tylko naraził się tym Polsatowi.
 • 612
  #2 Dzii dnia 14-03-2017 07:18
  Czy wiadomo do kiedy CP ma jakąś umowę z TV Puls na udostępnienie tego kanału? Bo chyba nie zostanie ona przedłużona. icon_smile
 • 1
  #3 MN dnia 14-03-2017 09:27
  TV Puls musi być w ofercie i to nawet bez umowy - must carry.
 • 481
  #4 Krzysiek_46 dnia 14-03-2017 11:57
  Już ciekawsze materiały są na Pulsie niż na marnym Super Polsacie.
 • 3537
  #5 Liverpool802 dnia 14-03-2017 19:02
  Puls robi z igły widły są obecni w CP wiec nie rozumiem o co chodzi TV Puls jeśli kanał ma ciekawą oferte telewizyjną to dany kanał móglby być na 2000 pozycji na liście kanałów a i tak ludzie bedą kanal oglądać a że na Pulsie nie ma nic ciekawego to i 1 pozycji w dekoderach CP nikt nie bedzie go oglądał bo nic tam ciekawego nie będzie icon_wink

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.