Cyfrowy Polsat: Projekt w sprawie abonamentu RTV jest niezgodny z konstytucją
09/03/2017Autor: MN
Cyfrowy Polsat: Projekt w sprawie abonamentu RTV jest niezgodny z konstytucją
Cyfrowy Polsat wydał oświadczenie, w którym informuje, że firma od wielu lat wspiera ideę finansowania mediów publicznych z opłat abonamentowych uiszczanych przez wszystkie podmioty wymienione w obecnie obowiązującej ustawie o opłatach abonamentowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu reklamy jako źródła przychodu mediów publicznych.

Jak wyjaśnia Cyfrowy Polsat, media publiczne powinny być więc finansowane wyłącznie z opłat abonamentowych uiszczanych przez wszystkich odbiorców radia i telewizji, tak aby realizowały one jedynie cele związane z misją publiczną. Odpowiednie bazy danych, które mogą być podstawą do powszechności płacenia abonamentu, są w posiadaniu organów państwa. Natomiast projekt przedstawiony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie wspiera powszechności płacenia abonamentu, gdyż wprowadza rozwiązanie, które traktuje obywateli w sposób wybiórczy i ma dotyczyć tylko części społeczeństwa.

Według spółki, dotychczasowa niemoc instytucji zobowiązanych do poboru abonamentu ma zostać zastąpiona nakazem przekazania przez dystrybutorów płatnej telewizji danych osobowych swoich klientów Poczcie Polskiej SA. Cyfrowy Polsat uznaje taką propozycję zmian legislacyjnych za niezgodną z zasadą konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa, a ujawnienie chronionych danych osobowych klientów płatnej telewizji za naruszającą ich prawa konsumenckie i osobiste.

Osiągnięcie konsensusu rynkowego w sprawie przyjęcia rozwiązań nowej ustawy abonamentowej firma uważa za stosunkowo proste, pod warunkiem stosowania tych samych reguł wobec wszystkich obywateli, bez rozróżniania, czy są klientami sieci kablowych, platform satelitarnych, platform internetowych czy też naziemnej telewizji cyfrowej.
Tagi: #cyfrowy polsat #abonament rtv #abonament #oświadczenie 

Komentarze przez Facebooka

 

Komentarze

  • 1831
    #1 Staszek dnia 09-03-2017 16:27
    Świetne oświadczenie i trafne. Z TVP powinny zupełnie zniknąć reklamy i wszelkie komercyjne programy. A telewizja powinna być finansowana z budżetu lub przez powszechny podatek. A w ramówce powinny być same wartościowe, misyjne programy.
  • 1830
    #2 Mariusz dnia 09-03-2017 22:27
    Całym sercem popieram Cyfrowy Polsat icon_smile

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sponsor

Ankieta

Czy wykupisz dostęp do kanałów Tenis Premium 1 i Tenis Premium 2?

Tak

Nie

Jeszcze nie wiem

Kalendarium

26 maja
• Start Polsat Music
26-28 maja
• Polsat SuperHit Festiwal 2017

Newsletter tvpolsat.info

Bądź na bieżąco i dowiaduj się pierwszy o najważniejszych informacjach ze świata Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat.

Partnerzy